Házenkáři Strakonic se v 18. kole II. ligy doma o překvapení nepostarali. Slavii VŠ Plzeň, týmu z popředí, podlehli 15:18 (6:8). V tabulce tak zůstávají poslední.

Přitom Západočechům se v jarní části nedaří, vítězství ve Strakonicích bylo jejich teprve druhé v odvetách a jednou remizovali. Prohráli i s největšími konkurenty mužstva od Otavy na spodních příčkách tabulky – s Bohemians a s Bolevcem.

Utkání bylo plné chyb, nepřesných přihrávek a neúspěšných střeleckých pokusů na obou stranách. Hosté sice začali velice špatně, první gól vstřelili až v 10. minutě, domácí však dokázali do té doby skórovat pouze dvakrát.

V tomto duchu se neslo celé utkání. Přísnější měřítko ve strakonickém družstvu snesli pouze mladí, a to střelec Miroslav Masák a brankář Jan Salát. Zkušení hráči, od kterých se očekávalo, že povedou mužstvo k úspěchu, tentokrát zklamali.

Překvapily i chyby v taktice, které zvláště vystoupily v přesilovkách. Tak, jak družstvo zahrálo přesilovku šest na čtyři, to by snad bylo možno tolerovat u minižáků, ale ve vyšší věkové kategorii už ne. A závěr zápasu, to byl ze strany Jihočechů chaos.

Byl to jednoznačně nejhorší výkon strakonického celku v sezoně!

Hodnocení trenéra Davida Pavlíčka: „Ano, naše nejhorší utkání. Nepovedlo se nám vůbec nic! Pokud já bych byl divák, řekl bych, že to byl zápas jednoho špatného a jednoho tragického týmu. Od začátku se mi nelíbilo nasazení hráčů, bylo to z naší strany vlažné a nemohli jsme se vůbec dostat do tempa. Bohužel nevím, co se děje. Výkonnostně jsme šli po zápasech s Pískem a Rokycany nahoru, asi nám uškodila pauza, kdy jsme měli volný los. Někteří hráči si totiž myslí, že když se nehraje, nemusí se ani trénovat. A je smutné, že dohráváme s hráči, kteří by už neměli být hlavními oporami, ale spíš by měli pomoci zkušeností.“

Další kolo je na programu až o víkendu 10.–11. dubna. Strakonice zajíždějí k zápasu s Lokomotivou Plzeň.

JIŘÍ DOBEŠ, MILOŠ VRÁTNÝ