Napravit dojem z nevydařené druhé poloviny sezony budou moci basketbalistky Strakonic. V sobotu začíná boj o konečné 5. až 8. místo v ŽBL.

Družstvo se v první sérii utká s Karlovými Vary, začíná venku. Hraje se na dva vítězné zápasy, lepší z této dvojice si zahraje o konečné páté místo. Kapitánka Jihočešek Darina Johnová přiblížila, jak je tým připravený na závěrečnou část sezony.

Nehrozí, že by vám chyběla motivace poté, co jste nesplnili prvotní cíl, kterým byl postup mezi čtyři nejlepší týmy soutěže? Nebo bude naopak o to větší?
Určitě nám motivace chybět nebude. Tím, že jsme nesplnili cíl, kterým byla účast v semifinále, si myslím, že bude motivace větší a že budeme chtít alespoň obhájit páté místo. Ale všichni víme, že to nebude nic jednoduchého.

Berete Karlovy Vary v první sérii jako přijatelnějšího soupeře než jakým by byla Slovanka?
Myslím si, že je to úplně jedno, jestli máme Karlovy Vary, nebo Slovanku. Vyšly na nás Vary, tak to bereme, jak to je.

S Vary jste hráli čtyřikrát, třikrát jste prohráli. Ale dvakrát jste byli vítězství blíže – jednou jste prohráli v prodloužení a jednou doma v závěru dost nešťastně. Myslíte, že to bude mít pro tato utkání nějaký vliv, třeba na psychiku? Proč jste ty dobře rozehrané zápasy nedotáhli?
Na psychiku to podle mě určitě nebude mít vliv. Na tyto zápasy už teď nemyslíme a koukáme jen dopředu. Je pravda, že dvakrát jsme prohráli úplně zbytečně.

Co podle vás bude rozhodovat tuto sérii? A kudy vede cesta k úspěchu?
V této sérii bude úspěšnější to družstvo, které bude lépe bránit a které bude mít momentálně lepší formu. My se budeme snažit urvat hned první vítězství ve Varech a dál se uvidí.

Soupeř neměl tak dlouhou zápasovou pauzu jako vy. Může to pro vás být výhoda, nebo nevýhoda?
Je pravda, že u nás ta zápasová pauza byla dost dlouhá. Ale alespoň jsme měli více času na přípravu na tato utkání. Jestli ta zápasová pauza byla výhodou, nebo ne, to ukáže až sobotní duel.

Jak jste se připravovali během volna, co bylo hlavní náplní tréninků?
Během volna jsme se připravovali dost tvrdě. Zaměřili jsme se hlavně na kondici a na obranu a nacvičovali jsme nové herní situace. Na zápas se už všichni moc těšíme a doufáme, že z Varů přivezeme vítězství.

Bilance

Jak si v letošní sezoně Strakonice vedly proti Karlovým Varům:

Základní část
Doma: 71:62 (41:30)
Venku: 83:79 po prodloužení (30:30, 68:68)

Nadstavbová skupina A2:
Doma: 58:60 (32:21)
Venku: 68:54 (28:28)