Porážka přišla po jedenácté výhře v řadě

Strakonice - Basketbalisté udrželi prvenství a vyhráli tak základní část.

23.3.2010

Ilustrační fotoFoto: Jan Škrle

Prvenství po základní části II. ligy strakoničtí basketbalisté udrželi. Díky sobotní (20. března) domácí výhře nad Rokycany 86:58 (44:20).

Přišli ale o neporazitelnost v roce 2010. Jedenáct zápasů nenašel tým od Otavy přemožitele. Až v neděli doma podlehl Domažlicím 59:75 (24:41). Do bojů s nejlepšími čtyřmi celky po základní části tak půjde s náskokem jednoho bodu.

Utkání s Rokycany se od začátku vyvíjelo pro Strakonice příznivě. Po třech a půl minutách vedly 10:2, první čtvrtinu vyhrály 22:9. V podobném duchu se nesla i druhá desetiminutovka, ve 14. minutě vedli domácí už o 21 bodů (32:11), do poločasu jej navýšili na 24 bodů (44:20).

Ve třetím dějství se dostali brzy už do třicetibodového vedení (52:22), pak však soupeř přidal a podařilo se mu manko stáhnout. Po třetí části byl stav 64:38. Poslední koš v této čtvrtině dal při své premiéře ve II. lize strakonický dorostenec Račko.

Závěrečný úsek hry byl vyrovnaný, domácí nakonec dokráčeli k pohodlnému vítězství o 28 bodů. „Rokycany přijely jen s torzem sestavy, která nás porazila na jejich palubovce. Byla to tedy procházka růžovým sadem, ve kterém si s chutí zahráli a zastříleli všichni hráči našeho týmu,“ lebedil si trenér Milan Janda.

Jenže nedělní duel s Domažlicemi se stal pro lídra tabulky černou můrou.

Ve vyhecovaném střetnutí, v němž se Strakoničtí – zejména v první půli – často podivovali a rozčilovali nad některými výroky sudích, se jim střelecky nedařilo.

Hráči neproměňovali jasné šance zpod koše, nedařila se jim střelba z dálky ani trestné hody (z dvaceti jich dali jen osm). Koš byl pro ně prostě v neděli zakletý. Domažličtí navíc důrazně a dobře bránili.

Jihočeši museli od začátku skóre dotahovat. Koš dali až po dvou a půl minutách (2:6). V polovině 6. minuty dal pět bodů za sebou Jeřábek a srovnal na 10:10. To bylo ale naposledy. Domácí se těžko prosazovali, po první čtvrtině prohrávali 14:20. I ve druhé části byli stále o několik kroků napřed Západočeši, náskok navýšili do poločasu až na 41:24.

Stejně vypadala i druhá půle, rozdíl byl stále dvacet a více bodů. Až v samém závěru se Strakonicím podařilo snížit na konečný rozdíl 16 bodů.

„Hosté nastoupili se čtyřmi vysokými hráči v základní sestavě, hráli velmi dobrou osobní obranu s odstupováním, a to se ukázalo jako velice zásadní pro vývoj utkání. Našim hráčům se nedá upřít snaha, ale jakoby na všech ležela těžká deka, se kterou si hlavně v útoku nevěděli rady a neproměňovali ani ty nejjednodušší střely,“ konstatoval Milan Janda. „Na nedělním výkonu hráčů si cením toho, že ani za krajně nepříznivého vývoje zápas nezabalili a bojovali až do konce.“

Strakonice a další tři nejlepší týmy teď čeká boj o celkové vítězství v soutěži. Hraje se systémem každý s každým doma–venku, poprvé za tři týdny (10. a 11. dubna). Dosavadní výsledky se započítávají.

21. kolo: SKB Strakonice – Rokycany 86:58 (44:20). Body: Prokopec 19, Diviš 18, Tesař 17, Linhart 9, M. Janda 8, P. Janda, Kraml, Račko 2.

22. kolo: SKB Strakonice – Domažlice 59:75 (24:41). Body: Jeřábek 15, M. Janda 12, Diviš 11, Tesař 10, Prokopec 5, Kraml 4, P. Janda 1.

23.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 100 Kč Číšníci a servírky číšník/servírka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 100 kč, mzda max. 130 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Praxe výhodou, pracovitost, KONTAKT: telefonicky nebo osobně, Marášková Jana, tel.: 703688918. Pracoviště: Janeberry s.r.o. - pracoviště strakonice, Zámek, č.p. 50, 386 01 Strakonice 1. Informace: Jana Marášková, +420 703 688 918. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 18 000 Kč Číšníci a servírky číšník/servírka, obsluha baru. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: KONTAKT: telefonicky v době od 9:00-18:00 hod., Čihák Josef jn., tel.: 728286481. Pracoviště: Bohemia jih, s.r.o. - provozovna sport bar galaxie, Bezděkovská, č.p. 162, 386 01 Strakonice 1. Informace: Josef Čihák, +420 728 286 481. Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 17 000 Kč Mistři a příbuzní pracovníci v elektrotechnice a energetice mistr výroby - elektro. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: POŽADAVKY: min. vyučení v oboru elektro, znalost práce na PC, ŘP skupiny B, německý jazyk - znalost slovem a písmem, Nástup: ihned, VÝHODY: podnikové stravování, KONTAKT: Rychlý M. Ing., tel.: 383381168, e-mail: m.rychly@cz.edwanz.com. Pracoviště: Deutronic čr s.r.o., 387 71 Číčenice. Informace: Marek Rychlý, +420 383 381 168,602 275 261. Výroba - Výroba Mistr ve výrobě 19 000 Kč Mistři a příbuzní pracovníci ve strojírenství mistr. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení, praxe min 2 roky jako obsluha CNC, orientace ve výkresové dokumentaci, znalost řídícího systému Haidenhain, Aj nebo Nj výhodou. Pracoviště: Čz a.s. - pracoviště strakonice, Tovární, č.p. 202, 386 01 Strakonice 1. Informace: Marie Pichlíková, +420 383 342 238.

Vodňany - Lokomotiva ČB 3:1.
33

Čtyři body z I.A třídy putují na Strakonicko

Házenkáři Strakonic startují novou mistrovskou sezonu. Ilustrační foto.
5

Strakoničtí házenkáři startují soutěže

Zlaté překážky Terezy Babické a tyč Karolíny Podlahové

České Budějovice – Tereza Babická (Sokol ČB), 15letá svěřenkyně Jiřího Coufa, v sobotu 22. září excelovala v mistrovství ČR žactva v Jablonci v běhu na 100 metrů překážek.

Byla to pořádná bitva, ale ČEZ Motor dokázal prostějovské Jestřáby zkrotit

České Budějovice – V šestém kole první Chance ligy vyhráli hokejisté ČEZ Motoru nad Prostějovem 4:3. Hned v pondělí čeká Jihočechy další zápas v Kadani (18).

Fotbalový víkend na jihu Čech

České Budějovice - Přinášíme přehled fotbalových zápasů na jihu Čech na tento víkend. Není-li uvedeno jinak, úředně od 16:30 hodin.

Soupeř má výborné přesilovky, musíme hrát disciplinovaně, upozorňuje Aleš Totter

České Budějovice - Domácí neporazitelnost budou hájit hokejisté ČEZ Motoru v sobotním utkání šestého kola první Chance ligy proti Prostějovu. Začátek je v Budvar aréně v 17 hodin.