Konečně se dočkali! Házenkáři Strakonic čekali na první jarní body až do pátého utkání.

V 16. kole II. ligy doma porazili Rokycany 24:22 (14:12) a opustili díky tomu poslední jedenáctou příčku. Nyní jsou v tabulce desátí o jediný bod před Bohemians, kteří ale mají ještě zápas k dobru.

Nástup měli domácí výtečný. Z pěti útoků dali pět gólů a vedli 5:2. Hosté sice snížili na 5:4, ale v 9. minutě už to bylo 8:4. Pak se ale střelecká úspěšnost domácích zadrhla, soupeř snížil a ve 29. minutě vyrovnal. Filip Moravec a Houska však vrátili týmu vedení.

Druhý poločas začaly Rokycany lépe a ve 40. minutě vedly 19:18. Příchod Čecha přinesl obrat v podobě pětibrankové šňůry. Stav byl v 52. minutě 23:19, Strakonice nakonec vyhrály o dvě branky. Závěr pěknou házenou nepřinesl, oba soupeři se předháněli v nepřesnostech, evidentně již na obou stranách chyběly síly. Domácí předvedli bojovný výkon, do hry se zapojilo všech 13 hráčů. Báječnou kulisu vytvořilo 135 diváků.

„Věřili jsme, že vyhrajeme. Byli jsme lepším týmem a pokud bychom využili víc šancí. mohlo být rozhodnuto už dříve a nemuseli jsme se strachovat o výsledek. Co rozhodlo? Zlepšila se oproti začátku sezony hra spojek. Na jaře to byl náš nejlepší výkon, věřím, že nám toto vítězství pomůže do dalších zápasů po psychické stránce,“ hodnotil utkání vedoucí mužstva Filip Moravec.

O tomto víkendu mají Strakoničtí volný los.

16. kolo: Strakonice – Rokycany 24:22 (14:12). Branky: F. Moravec, Čech 4, M. Masák, Vdovin, Houska, Fencl 3, Frk 2, Samec 2 (2) – Holšan, Vokurka 7. Vyloučení: 1:0. Sedmičky: 2/2:3/2.