Jihočeská liga mužů ve florbale měla na programu další zápasy, desáté kolo bylo tentokrát sehráno ve Strakonicích.

Výsledky: Českobudějovičtí lvi - FK Prague Internetional Třeboň (5:6), FBC Strakonice - TJ Sokol Slavonice (17:2), FBC Sokol Vodňany - SK Českobudějovičtí lvi (3:6), FK Prague Internetional Třeboň - TJ Sokol Slavonice (6:4), FBC Strakonice - FBC Sokol Vodňany (6:7).

FBC Sokol Vodňany –SK Českobudějovičtí lvi 3:6 – Začátek zápasu byl hodně opatrný z obou stran. Lvi mohli jít do vedení již ve 4. minutě, neboť jim byla nabídnuta přesilová hra za špatné střídaní Vodňan, ale tato chyba potrestána nebyla.

První gól padl ve 13.minutě a Budějovice vyhráli 1.třetinu 0:1. Ve druhé třetině Sokol zvýšil tlak, který byl odměněn vyrovnávací brankou. Ihned poté následovalo vyloučení budějovického hráče za sekání, ale namísto potrestání a využití přesilovky, skórovali z rychlého protiútoku právě Budějovičtí.
Další gól přidali Lvi po samostatné akci jednoho z hráčů. Stav po dvou třetinách byl 1:3 z pohledu Vodňan. Do třetí třetiny nastoupily Vodňany s cílem vyrovnat a zvrátit utkání ve svůj prospěch. Toto se jim povedlo pouze z poloviny, když srovnali 5 minut před koncem zápasu na 3:3. Ovšem Budějovice využily svých zkušeností a vstřelili čtvrtou rozhodující branku, na kterou již Vodňanští nedokázali odpovědět. Lvi přidali ještě další dvě branky a utkání, které bylo velmi vyrovnané vyhráli 3:6.

FBC Strakonice – FBC Sokol Vodňany 6:7 – Do okresního derby nastupovaly Vodňany s cílem vyhrát a oplatit tak soupeři porážku z této sezony. Na úvodní branku se čekalo do 7.minuty, kdy se po rychlém uvolnění prosadil vodňanský Martin Macháč. Touto brankou se Strakoničtí probudili, zejména jejich nejlepší střelec Schwamberger, který během chvíle otočil stav na 2:1. Do konce 1.třetiny padlo na každé straně ještě po jednom gólu a tzn.vedení Strakonic po 1.třetině 3:2.

Ve 2.třetině na chvíli domácí odskočili o 2 branky, ale tento stav jakoby Strakonice uspokojil a byli to hosté z Vodňan, kteří začali diktovat tempo hry a do konce 2.třetiny srovnali stav na 4:4. Ve třetí části se bojovalo o každý metr na hřišti, hrálo se ve vysokém tempu a po přesné souhře se ujaly vedení Vodňany. Strakonice se dlouho nemohly prosadit proti skvěle chytajícímu Josefu Procházkovi a naopak po jednom z brejků unikl výborně hrající Martin Sluka, který nedal gólmanovi šanci - 4:6 pro Vodňany.

Strakoničtí snížili v přesilové hře přesnou střelou z dálky. Do konce zápasu zbývalo 5 minut, kdy se odražená střela dostala za záda domácího brankáře a bylo to opět o 2 branky pro vodňanský Sokol. Strakonicím se podařilo dát ještě 1 gól, ale Vodňany si závěr utkání už pohlídaly a vrátily tak soupeři letošní porážku.