V nejvyšší domácí soutěži basketbalistek se odehrál velmi dramatický duel na západě Čech. Karlovy Vary dotahovaly náskok jihočeského týmu, který se dostal do vedení, o které ale v koncovce přišel. Rozhodlo se až v prodloužení.

„Zápas to byl super, ale měli jsme vyhrát,“ konstatoval při pozápasovém hodnocení manažer strakonického týmu Eduard Gaisler.

Jihočešky zachytily na soupeřově palubovce hned první vteřiny a domácí družstvo se muselo strachovat o výsledek. „Pak jsme neproměnili dva až tři šoupáky, půle byla nerozhodně a očekával se další boj.“ Snahou hostujícího týmu bylo bodově odskočit. „To se podařilo dokonce dvakrát,“ hodnotil Gaisler.

Ve druhé půli jihočeský tým byl ve vedení o devět bodů (48:57) a kráčel za vítězstvím. „Pak jsme se zastavili a soupeř skóre srovnal.“ I závěr měly dámy z jihu velmi dobře rozehraný. Pětadvacet vteřin před koncem vedly o tři body! „Domácí si vzali time out, my chtěli zabránit trojce, ale nepodařilo se.“ Magerčiaková se trefila brilantně a prakticky poslala zápas do prodloužení. „Měli jsme pak ještě jedenáct vteřin k dobru, abychom vstřelili vítězný koš, to se nestalo.“

V prodloužení Jihočešky zřejmě pod tíhou nezdaru v koncovce inkasovaly za pět minut patnáct bodů.

Fakta z utkání

Body v utkání: Magerčiaková 24, Brantlová 22 – Johnová 16, Zmeková 16, Musilová 15, Pospíšilová 12, Reisingerová 10, baláková 6, Pilátová 3. Diváků: 234. Rozhodčí: Hošek, Vávrová. Trojky: 15/5:30/11. TH: 38/26:22/16.

V sobotu 21. listopadu se Strakonice na domácí půdě střetnou s týmem Frisko Brno (17).