V roli vedoucího týmu tabulky, který ještě nezaváhal, jedou k třetímu dvojkolu II. ligy basketbalisté Strakonic. V sobotu 14. listopadu večer je čeká na severu Čech souboj s Mostem, který má bilanci dvě výhry–dvě porážky, v neděli dopoledne se utkají s Teplicemi, které zaváhaly jen jednou. Jak vnímá soupeře trenér Milan Janda? Myslí si, že jeho tým bude v roli favorita?

Se čtyřmi výhrami jste určitě v pohodě… Jedete si tedy pro další dvě?
Jak jsem již říkal, vzhledem k našemu úzkému hráčskému kádru jdeme zápas od zápasu. Určitě nebude k dispozici Prokopec, jenž má problémy s kotníkem, velký otazník visí nad startem Kramla, který je nemocný, a tak je pro nás určitě daleko příjemnější odjíždět ke dvěma velice těžkým zápasům na sever Čech s bilancí 4–0. Jedna výhra by byla výborná, dvě, to by byla senzace.

Teplice i Most patří zatím do lepší poloviny tabulky. Co byste řekl k těmto týmům, k jejich hře?
Most je pro nás jeden z nejnepříjemnějších soupeřů, máme s ním bilanci 1:3. Hraje hodně silový basket, na který mají, na rozdíl od nás, vhodné typy hráčů. Uvidíme, jak to sedne našim střelcům z dálky, to bude hodně důležité. Teplice jsou pro mne největším favoritem soutěže, máme s nimi velice lichotivou bilanci – 3:1. Jak jsme dokázali v minulé sezoně, dá se tam vyhrát. Myslím si, že z pohledu fyzických parametrů a stylu hry, je to pro nás lepší soupeř.

Myslíte si, že po dvou úvodních dvojkolech jste favority a že si na vás soupeři dají větší pozor?
Za favority se rozhodně nepovažujeme, naše výsledky jsou spíše výhodou pro nás, že můžeme k utkáním odjet v klidu. Tentokrát nemáme opravdu co ztratit. My můžeme získat, domácí v letošní vyrovnané A–skupině II. ligy „musí“ bodovat. Snad nám tato role bude vyhovovat. Máme konsolidovaný základní kádr, který určitě dobře ví, co chce hrát a proč basket hraje. To je teď naše velká přednost.