Basketbalistky Strakonic se na pátou ligovou výhru v sobotu nadřely. Nakonec sice porazily VŠ Praha doma 96:77, ale soupeř sympaticky a statečně vzdoroval.

Jihočešky čekaly lehčí souboj. „Určitě. Ale chyběly nám dvě hráčky ze základní pětky – Jitka Musilová a Míša Stará,“ uvedla domácí pivotmanka Alena Podskalská, která byla vyhlášena nejlepší hráčko duelu. Vzápětí ale dodala: „Myslely jsme si, že to bude víc znát, ale zvládly jsme to podle mě dobře.“
Na vítězství se Podskalská podílela 21 body, což je její ligový rekord. „Tolik bodů u mě není běžné,“ smála se.

Zápas se v první části vyvíjel podle předpokladů, domácí tým vedl o devět bodů. Ale ještě do přestávky vysokoškolačky skóre otočily na 42:41. „V prvním poločase nám trvalo, než jsme se srovnaly,“ narážela Podskalská na zmiňované absence. „Ale po obrátce jsme na soupeřky šláply v obraně a utrhly jsme to.“ Po třetí čtvrtině byly Strakonice ve čtyřbodovém vedení, které už jen navyšoval až na konečný rozdíl 19 bodů.

Zápas ale hodně bolel, Pražanky hrály tvrdě, nasbíraly 26 faulů, Jihočešky 17. „Přitvrdily víc než předtím v Praze, dvě jejich pivotmanky se také vyfaulovaly,“ potvrdila strakonická hráčka. „Jdeme z tohohle utkání hodně omlácené, nebylo to nic lehkého. Rozhodčí si s tím v první půli nevěděli rady, až ve druhé srovnali linii a probíhalo to stejně na obou stranách.“

Zlepšily se VŠ Praha, nebo to byl stejný tým jako v prvním vzájemném duelu? „Průběh byl úplně stejný jako v Praze, kdy jsme se s nimi také do poločasu strkaly,“ uzavřela Alena Podskalská.

V nadcházejícím kole Strakonice zajíždějí v sobotu 14. listopadu do Karlových Varů.