V dalším kole dorostenecké hokejbalové ligy si poradil blatenský tým s Pískem a drží se v popředí tabulky.

HC ŠD Písek – Datels Blatná 2:8 (1:4, 0:2, 1:2).

Branky: Matějka 3, Zeman 2, Kocourek 2, Paukner.

Střely: 17:28.

Vyloučení: 5:13.

Blatná: Koubek – V. Sádlo, J. Sádlo, Sluník, Matějka, Říha, Paukner, Zeman, Kocourek, Zeman, Šilhavý, Jícha.

Proti Písku se omluvilo oproti domácímu zápasu s českobudějovickými Orly celkem šest hráčů. Přesto Datlové utkání suverénně zvládli a zažívají historicky nejúspěšnější start do hokejbalové sezony!

Tentokrát vyšel blatenskému týmu úvod a již ve druhé minutě šel do vedení zásluhou druhé pětky. Domácí se vrátili do utkání v 9. minutě při dvojnásobné přesilové hře.

Závěr první třetiny byl v podání Datels smrtící. Třemi zásahy během tří minut prakticky rozhodli o dalším vývoji utkání.
V úvodu prostřední třetiny se po krásné přihrávce Pauknera ocitl před gólmanem sám Matějka a zvýšil již na 5:1!
Trenér domácích Hronek starší si po tomto gólu vyžádal oddechový čas. Přesto rozjetí hosté pokračovali v nátlakové hře a přidali Písku další tři branky. Od ještě většího brankového přídělu zachránili Písek hodně úzkostliví rozhodčí, kteří svými verdikty ve třetí třetině jinak pohlednou hru zbytečně rozkouskovali.

Hodnocení blatenského trenéra Daniela Málka: „Dnes nám vyšel vstup do utkání. Z úvodního tlaku jsme vytěžili gól, což hodně ovlivnilo tým zejména psychicky. Musím pochválit hlavně druhou pětku, která nastřílela sedm z osmi branek a soupeři působila velké problémy svým výborným pohybem.
Drobné nedostatky jsou ve hře obránců, u kterých mi chybí rychlejší rozehrávka a v krizových situacích větší rozhodnost a nekompromisnost!

V dalším kole jedeme do Jindřichova Hradce a já věřím, že opět nezklameme a potvrdíme své kvality.“