Turnaje se zúčastnilo dvaadvacet mužů a deset žen.

Hrálo se ve dvou skupinách, první pavouk byl pro hráče od pětačtyřiceti do čtyřiapadesáti let, ve druhém byli tenisté nad pětapadesát let.

V mladší kategorii se do semifinále probojovali dva tenisté ze Strakonicka, oba však vypadli.

Nejprve podlehl strakonický Fiala, jehož syn je oporou TK Strakonice, Malečkovi z Prahy 6:4 6:3. Ve druhém semifinále nestačil Hroneš (Vodňany) na vítěze turnaje Piškulu (Praha). Prohrál v super tie-breaku, který se hrál místo třetího setu, 10:4.

Ve finále zvítězil Piškula v souboji dvou hráčů z hlavního města 7:6 6:2. Maleček stačil pouze v prvním setu, který ztratil v tie-breaku.

Ani v kategorii nad pětapadesát let se tenisté ze Strakonicka do finále neprobojovali.

Mezi nejlepší čtveřici se dostal pouze blatenský Moravec, který však v semifinále prohrál se Špačkem (Sezimovo Ústí) 5:7 3:6.

Druhé semifinále ovládl pozdější vítěz turnaje Vokatý (Vimperk), když porazil Šprysla (Příbram) 6:1 6:2.

Vokatý ukázal svou převahu také ve finále, Špačka porazil 6:2 6:1 a mohl se radovat z prvenství.

Na vítězství ve čtyřhře (bez věkového omezení) dosáhla pražská dvojice Maleček - Piškula, která porazila deblovou dvojici Fiala - Hroneš (Strakonice) 6:3 6:3.

Piškula si tak připsal vítězný double, zvítězil v singlech i v deblech.

Stejného úspěchu dosáhla v kategorii žen také paní Fialová, která porazila ve finále singlu Špačkovou (Sezimovo Ústí) 6:1 6:4.

V deblu porazila spolu se Špačkovou (soupeřkou ze singlového finále) blatenskou dvojici Moravcová – Morová bez problémů 6:2 6:2.

Příští neděli, 8. srpna 2009, se uskuteční tradiční turnaj čtyřher mužů a žen ve Strakonicích. Začátek turnaj je naplánován na 9.00 na kurtech TK Strakonice.

Hraje se v těchto kategoriích: čtyřhra muži amatéři mladší, čtyřhra muži amatéři starší a čtyřhra ženy. Přihlášky do 5. srpna 2009 u správce klubu Jiřího Pokorného.

PAVEL PUBAL