O slovo se po velikonoční přestávce hlásí tento víkend opět házenkářské ligové soutěže.

Druholigoví muži i prvoligoví mladší dorostenci Strakonic míří v rámci 18. kola na hřiště soupeřů. Muže v neděli čeká duel s Bolevcem, dorostenci zajíždějí také v neděli do Liberce. Druholigové ženy mají volný los a tedy nehrají.

Tým mužů na jaře obě venkovní utkání prohrál. V duelu s Bolevcem bude v roli favorita, Západočechům patří totiž předposlední 11. příčka, když poprvé v odvetné části zvítězili po pěti porážkách až v minulém kole venku s posledním Starým Plzencem.

„Podle postavení v tabulce jsme favority, nečeká nás ale lehký zápas. Pokud chce soupeř udělat ještě něco pro záchranu, musí vyhrát,“ zmínil se kouč David Pavlíček. Navíc se mužstvo bude muset obejít bez tří hráčů – Jaromír Samec bude chybět z osobních důvodů, Roman Nejdl má zhmožděnou ruku a Michala Frka trápí poraněný kotník. „To bude citelné oslabení na spojkách,“ zdůraznil Pavlíček. „U Michala visí nad jeho startem otazník, uvidíme až před zápasem,“ dodal.

Zodpovědná obrana

Taktika Strakonických bude postavená především na obraně. Trenér by se rád vyvaroval něčeho podobného jako na Bohemians, kde výrazně oslabený tým prohrál 13:17. „Bude to spíš o obraně než o útoku. Žádné střelecké dostihy to asi nebudou. Bolevec hraje chytře, trpělivě, nikam nepospíchá. Čeká na svou šanci, proto je potřeba hrát v obraně stále pozorně,“ řekl ke hře soupeře Pavlíček. „Bolevečtí v útoku moc balonů neztrácejí a mají výbornou souhru s pivotem,“ upřesnil.

Podzimní utkání skončilo výhrou Strakonic 23:20. „Bylo to vybojované vítězství,“ komentoval tehdy zisk dvou bodů strakonický lodivod.

Dorost proti Liberci

Dorostenci HBC budou na severu Čech favority, soupeři patří osmé místo (11 bodů), Jihočeši jsou druzí s 32 body. Výhrou by se tým opět o něco více přiblížil účasti na republikovém mistrovství.

„Čím více se to blíží, tím jsem nervóznější,“ řekl trenér Roman Marienka. Věří ale, že si družstvo šanci zajistit si účast mezi čtyřmi nejlepšími v předstihu ještě před souboji s největšími konkurenty (Jičín a Dukla Praha) nenechá ujít. „Raději bychom měli už klid, aby se nerozhodovalo ve vzájemných zápasech,“ dodal Marienka.