S odhodláním pošesté v řadě postoupit na republikové mistrovství jdou do víkendových odvetných zápasů čtvrtfinále play off starších dorostenek strakonické basketbalistky. V sobotu od 16 a v neděli od 9.30 hodin bude jejich soupeřem Gambrinus Brno.

Stav série je vyrovnaný 1:1. Hraje se na tři vítězná utkání a to znamená, že už v neděli může jeden z týmů slavit.

„Výborná zpráva je, že jsme kompletní. Na družstvu je vidět odhodlání, vyřazuje z něj touha poprat se o co nejlepší výsledek,“ uvedl trenér Jihočešek Petr Martínek.

A zmínil další dvě věci, které jsou pro tým od Otavy pozitivní: „Trénovala s námi Michaela Stará. Měla by proto být se spoluhráčkami více sehraná a věřím, že zkušenosti získané v lize žen, kde patřila k pilířům týmu, dokáže přenést i do hry našeho družstva, kde bude jistě klíčovou hráčkou. Druhou dobrou zprávou je to, že bude moci hrát už i Andrea Sládková, která se potýkala se zraněním.“

Úvodní zápasy v Brně byly hodně vyrovnané. Jak tomu bude v hale STARZ? „Je otázka, jak to zvládneme, domácí prostředí je svazující. Jde také o to, jak se Brňanky daly dohromady. Ale máme vše ve svých rukách a na Žabiny se nám hraje dobře, což jsme potvrdili i v Brně,“ konstatoval Martínek. „Mohu říci, že jsme na Brno připraveni a odhodláni ukončit sérii už doma. Ale v jaké formě bude Gambrinus, to nevíme. Každopádně je stále favoritem čtvrtfinále,“ zdůraznil.

Podle Petra Martínka rozhodnou tři věci: střelecká potence, fyzička a obrany. „Náš tým je za určitých okolností schopen porazit kohokoliv. Myslím si také, že máme kvalitnější lavičku než soupeř. Naše síla by měla být hlavně pod košem. Ale zahrát dobře musí celý tým,“ upřesnil.

Po úspěšné sezoně družstva žen v ŽBL (5. místo) jsou nadcházející utkání pro klub dalším vrcholem. Petr Martínek zve všechny příznivce. „Budeme diváky potřebovat. BK Strakonice měl vždy tradici úspěchů dorostenek. Fanoušci mohou také posoudit, zda se to, co se tady za rok změnilo, promítlo i do dorostenek,“ uzavřel.

Dosavadní bilance

Výsledky vzájemných zápasů v letošní sezoně:
Základní část:
Gambrinus Brno – BK Strakonice 72:61 (39:27)
BK Strakonice – Gambrinus Brno 55:67 (33:26)
Čtvrtfinále play off:
Gambrinus Brno – BK Strakonice 73:67 (39:35) a 51:67 (27:42)