Radomyšl poslala porážka v uplynulém 18. kole do nepříjemné situace. V příštím, již předposledním, kole se utká v přímém souboji s Horažďovicemi o poslední místo.

V dalším utkání si připsal dva cenné body Diorit, i když nastoupil v oslabené sestavě, a je blízko udržení bronzu.

Výsledky, referáty a statistika z 18. kola:

DRAHONICE – RADOMYŠL 10:3 (2:2, 5:0, 3:1). Favorit nezaváhal a po úvodní vyrovnané třetině získal více ze hry, což se také výrazně projevilo na ukazateli skóre. Ale i Radomyšlští si dokázali vypracovat několik brankových příležitostí, ale nevyužili je a rozjetého soupeře nezastavili. Oba týmy neproměnily trestné střílení – na straně Drahonic byl neúspěšný Jan Maroušek, na straně Radomyšle Slabý.

Branky: 9., 36. a 45. Brejcha, 21., 47. a 59. J. Maroušek, 22. a 39. Černý, 18. Havel, 35. Žák (as. Žák, Čadek 3, J. Maroušek, Brejcha, Černý 2, Havel, Toman) – 9. a 58. T. Jílek a 11. Kastner (as. Kotek 2 a Panský). Vyloučení: 3:5, bez využití. Diváků: 15. Rozhodovali: Diviš – Vrba, Tetaur.

DIORIT – HORAŽĎOVICE 3:2 (0:1, 2:0, 1:1). Horažďovická střídačka, posílena hráči HC Strakonice, signalizovala vítězství. Naopak Diorit byl oslabený o šest hráčů, postaral se však o velké drama. Na obou stranách bylo dost šancí, ale oba gólmani, Hála a Kuncl, byli ve střehu. Dramatické momenty přinesla závěrečná část vyrovnáním Horažďovic na 2:2, ale Diorit dal v 57. minutě vítězný gól.

Branky: 26. J. Staněk, 27. Řehoř, 57. Čadek (as. J. Staněk) – 6. Kunt a 54. Blovský (as. Vlček a M. Sosna). Vyloučení: 6:4, bez využití. Diváků: 30. Sudí: Hájek – Diviš, Vacek.

Volno měly Katovice.

Program 19. kola (14. a 15. března): Katovice – Drahonice (so 12.45), Horažďovice – Radomyšl (ne 17.30). Volno má Diorit Strakonice.

 1. Katovice 14 12 0 2 99:63   24
2. Drahonice 14 9 1 4 85:61   19
3. Diorit 15 4 4 7 68:91   12
4. Radomyšl 15 3 3 9 66:83    9
5. Horažďovice 14 3 2 9 74:94    8