Trenérka basketbalistek Strakonic se nemýlila. „Čekám vyrovnaný zápas. Tvrdý boj. O vítězství se bude hrát až do samého konce,“ říkala před důležitým zápasem s Hradcem Králové.

Měla pravdu. Sobotní šlágr nadstavbové skupiny A2 ŽBL o první místo měl náboj od začátku do konce.

Šťastnější byly Jihočešky, které vyhrály 67:59 (41:31), a v čele skupiny mají tak tři kola před koncem náskok jednoho bodu právě na Hradec Králové. „Věděla jsem, že to bude takto vyrovnané. Hradec má mladý tým. V letošní sezoně se všechny vzájemné zápasy, tedy vyjma jednoho, rozhodovaly až v samém závěru,“ zdůraznila trenérka Marcela Krämerová.

Byl to souboj obran, o čemž vypovídá i výsledek. Při domácích navíc stálo několikrát štěstí, kdy hostující hráčky neproměnily jasné šance. Ale i týmu od Otavy ne všechno vyšlo. „Potřebovali jsme hodně vyhrát, abychom získali náskok. Vyhecovali jsme se a myslím si, že to byl pro diváky hezký zápas,“ hodnotila utkání Michaela Stará, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou. „V obraně jsme hráli dobře a dařilo se nám i v útoku. Je skvělé, že jsme vyhráli.“
Strakonice vedly v poločase o deset bodů, ve třetí čtvrtině ale soupeř čtyři body z jejich náskoku ukrojil. A v závěrečné desetiminutovce se hrálo doslova o každý koš.

„Soupeřky nedaly několik vyložených šancí, ale to se občas stává. Štěstí se přiklonilo na naši stranu,“ potvrdila rozehrávačka Stará.

Proč se domácím nepodařilo utrhnout na větší bodový rozdíl? „Ani jeden tým se nechtěl vzdát. Bylo to i hodně o štěstí,“ řekla Krämerová. Michaela Stará k tomu podotkla: „V závěru jsme bohužel soupeřky nechali se dotáhnout. Pak už bylo těžké si vytvořit větší náskok. Hradec zabral, my jsme se toho lekli.“

Až trojka Musilové sedmdesát tři sekund před koncem dodala Strakonicím klid. „Ta trojka rozhodla. Pak už jsem uvěřila ve vítězství,“ zmínila se trenérka.

Podrží si už tedy Jihočešky první místo a tím v play off přijatelnějšího soupeře? „Doufejme, že ano,“ usmívala se Michaela Stará.