Zápas roku! Takové označení nese sobotní zápas 6. kola nadstavby ŽBL, ve kterém basketbalistky Strakonic hostí Hradec Králové (17).

Utkají se totiž dva nejlepší celky skupiny A2. Vítěz utkání bude mít pak už hodně blízko k prvenství ve skupině a v play off tak narazí na papírově přijatelnějšího soupeře.

„Jde o hodně. Pokud ale uspějeme, budeme moci klidněji spát. Myslím si, že vítěz už si pak prvenství ve skupině pohlídá,“ uvedla trenérka Marcela Krämerová.

Klíčovou bitvu si jistě nenechají ujít ani fanoušci. Na co by je Marcela Krämerová pozvala? „Čekám vyrovnaný zápas. Tvrdý boj. A pokud se nestane něco nepředpokládaného, bude se hrát o vítězství až do samého konce. Kdo má rád psycho, ať přijde.“

Všichni ví, o co jde.

Nepoznamenaly však domácí tým minulé dvě porážky ve středu na Spartě (53:64) a ještě předtím v neděli venku se Slovankou (61:85)?
V obou zmiňovaných duelech byly určitě znát absence hráček ze základní sestavy… „Nesmíme plakat nad rozlitým mlékem. Záleží jen na tom, jestli hráčky zaberou a uvědomí si, o co jde,“ zdůraznila trenérka.

Marodka se však vyprazdňuje. Reisingerová a Pospíšilová už na Spartě hrály a byly nejlepší. Reisingerová nastřílela 21 bodů, Pospíšilová 16.

„Poděkovala jsem jim, že nastoupily a za to, jak zahrály. Doufám, že to zopakují,“ dodala Krämerová. „Na Spartě jsme ale mohli klidně vyhrát, kdyby zahrály ostatní hráčky: Stejskalová dala jen bod, Musilová 7, Podskalská tři. To je málo, dávají víc. Kdyby si sáhly na dno…“ Po dvouzápasové absenci se vrací Stará, na marodce zůstává Johnová.

Strakonice jsou nyní první, ale pouze o skóre právě před Hradcem Králové. Pro Východočešky zatím hraje lepší bilance ze vzájemných zápasů – dvakrát vyhrály, jednou prohrály.

„Opět budu opakovat: musíme vycházet ze zajištěné obrany – ubránit Steffanovou, Ovsíkovou a Urbanovou – a přecházet do rychlých protiútoků,“ uzavřela Krämerová.