Vedoucí Litoměřice a deváté Kladno. To jsou víkendoví soupeři druholigových basketbalistů Strakonic. V sobotu se v tabulce šestí Jihočeši představí na Kladně, den nato zajíždějí do Litoměřic.

Může být výhodou, že tým od Otavy začíná na Kladně, tedy s papírově slabším protivníkem? „Podle mě pořadí zápasů není příliš důležité. Jedna výhra by o tomto víkendu byla určitě úspěch. Uvidíme jak se dokážeme poučit z domácích duelů, které jsme s těmito celky oba prohrály,“ řekl trenér Milan Janda.

Strakonice s Litoměřicemi prohrály první vzájemný zápas 70:80, s Kladnem 69:78. „Kladno je určitě hratelnější soupeř. Otázkou je, co s hráči soupeře udělá fakt, že jsou namočeni v pásmu sestupu.“

Kladno hrálo v úvodu sezony lépe, nyní se zdá, že je trochu v útlumu. „Bylo by dobré, kdyby jim to vydrželo. Čeká nás nepříjemný soupeř, který je silný hlavně v podkošových soubojích a proti takto hrajícím soupeřům se nám nehraje moc dobře,“ řekl k síle Středočechů kouč.

Litoměřice? Favorit zápasu je zřejmý, lídr prohrál dosud jen dvakrát. Jenže Strakonice v letošním ročníku už na půdě favoritů dvakrát uspěly. „Výhru v Litoměřicích bych považoval za největší senzaci tohoto ročníku. Nemáme co ztratit a to se nám v poslední době hrálo dobře, uvidíme jak se hráči vyspí,“ zmínil se Milan Janda.

Strakonický tým bude ale oslaben – chybět budou Čech, Prokopec, Kraml a Veselý.

Základní část II. ligy spěje pomalu k závěru, včetně aktuálního dvojkola zbývá mužstvům odehrát šest kol.