Důležité dvě výhry v boji o play off si v uplynulém dvojkole extraligy připsaly na konto mladší dorostenky BK Strakonice.

Na domácí palubovce přehrály Slovanku 69:61 (35:27) a těsným rozdílem udolaly Nusle 65:62 (28:31).

V tabulce poskočily Jihočešky z deváté na osmou příčku před Slovanku, na kterou mají náskok jednoho bodu.

Začátek prvního zápasu se Slovankou měl tým od Otavy katastrofální, prohrával 2:10. Ale ještě do konce první čtvrtiny skóre vyrovnal. „Ve druhé části jsme soupeřkám odskočili na rozdíl osmi bodů, který se nám dařilo udržovat po celou druhou polovinu utkání. Střelecky se prosadila Paroubková, která navíc své koše střílela ve chvílích, kdy je družstvo potřebovalo nejvíce,“ poznamenal trenér Jiří Johanes.

Také úvod druhého utkání Strakonice nezvládly – prohrávaly 0:10, v poločase o tři body. Až po obrátce se vrátily do zápasu. „Ve 3. čtvrtině se nám podařilo soupeři odskočit na sedmibodový rozdíl, avšak družstvo se potýkalo s velkým množstvím osobních chyb především podkošových hráček,“ vylíčil Johanes.
Během dvou minut poslední čtvrtiny se ale soupeřkám podařilo skóre obrátit. „V té době se postupně vyfaulovaly všechny podkošové hráčky Strakonic,“ dodal kouč. „Koncovku jsme tak dohrávali v improvizované sestavě.“

Díky bojovnosti a vůli po vítězství se v dramatické koncovce podařilo domácím strhnout vítězství na svou stranu.