Do třetice všeho dobrého. Vstup do nadstavbové části ŽBL basketbalistkám Strakonic vyšel.

Potřetí v sezoně tým od Otavy porazil Spartu – ve středu doma zvítězil 84:76 (47:36).

Po herní stránce utkání tentokrát nebylo tak jednoznačné jako minule. Přesto byla trenérka Marcela Krämerová spokojená. „I kdybychom vyhráli o bod, tak budu spokojená. Důležité je vítězství,“ zdůraznila. Zároveň ale dodala: „Já i diváci jsme určitě čekali jednoznačnější zápas.“

Na Spartě prý bylo vidět, že v týmu došlo ke změně na postu trenéra – družstvo nyní vede Tibor Jány, který přinesl nový impuls. „Znám ho ze Slovenska. Je také impulsivní – stejně jako já,“ konstatovala trenérka.

Strakonice nezahájily utkání právě dobře, do 5. minuty musely skóre dotahovat. „Naštěstí jsme se hned vzpamatovali. Ale nevím, proč nám začátek nevyšel,“ krčila rameny Krämerová.

Domácí družstvo si postupně vybudovalo náskok, který drželo až do konce zápasu. Ale Sparťanky se stále držely na dostřel. I když žádné drama se nekonalo. Proč se však nepodařilo ve vedení více „utrhnout“?

Podle Marcely Krämerové mohl na tým zapůsobit okamžik z úvodu druhé půle. V souboji o míč se srazily Zuzana Pilátová a Irena Špirková. U Špirkové došlo k proražení čelní kosti a čeká ji nejspíše operace. „Možná to holkama otřáslo. Já jsem v první chvíli nevěděla, že je to tak vážné. Říkám – možná i to výkon hráček ovlivnilo,“ zmínila se trenérka. „Je to smůla, že se to stalo.“ Pilátová vyšla ze souboje v pořádku, i když do hry už nezasáhla.

Roli v otázce toho, proč konečný rozdíl ve skóre nebyl vyšší, hrál i další faktor. „Pivoti splnili své povinnosti, ale ´haprují´ nám křídla. Už se nám to stalo několikrát,“ vysvětlila Krämerová. Podobně mluvila i po vítězném zápase v Karlových Varech v posledním kole základní části. Na druhou stranu byla spokojená s hrou směrem dopředu.

Už v sobotu čeká Strakonice zápas v Hradci Králové, který ve středu porazil Tábor 77:55.