Ve středečním utkání proti Spartě patřila k obvyklým střeleckým jistotám.

Jana Stejskalová těsně před koncem roku oslavila třiatřicáté narozeniny. Zkušené křídlo, které narostlo do 178 centimetrů, v ŽBL patří k nejlepším střelcům. Potvrdilo se to i ve středu večer, kdy Stejskalová zaznamenala patnáct bodů.

Porazily jste Spartu 84:76, výsledek ligového duelu vypadá docela sympaticky, souhlasíte?
Zápas se pro nás nevyvíjel jednoduše. Měly jsme letos se Spartou už dvě výhry, myslely jsme si, že to přijde samo. Ale musely jsme ten zápas tvrdě oddřít. Myslím, že jsme podaly dobrý výkon v útoku i v obraně. Dostaly jsme ale šestasedmdesát bodů, to o dobré obraně moc nesvědčí. Nepříjemným momentem zápasu bylo zranění Špirkové, která se srazila se spoluhráčkou Pilátovou. Ještě v průběhu zápasu komentátor informoval, že s proraženými dutinami podstoupí operaci…Zuzka nám povídala hned, že tam něco ruplo. Věděly jsme, že to bude špatné. To byl opravdu nepříjemný moment. Při hře jsme se snažily tyto věci moc nevnímat. Byla jsem na hřišti přímo u toho, pro holky to byl smolný a nepříjemný okamžik.

Zápas skupiny A2 proti Spartě jste zvádly se ctí…
Teď je povinností doma vyhrávat. Měly bychom potvrdit roli favorita, kterou jsme si určily po základní části, když jsme skončily na šestém místě. Doma se prostě ve skupině A dva vyhrávat musí.

Vám se celkem daří i na palubovkách soupeřů, cítíte v úvodu roku 2009 dobrou formu?
Snad. Kéž by psychická pohoda vydržela i do sobotního zápasu v Hradci Králové, se kterým máme letošní bilanci nula dva. Chtěly bychom v Hradci vyhrát.

V popisu práce máte zakončení, musíte se nutit do střelby?
Jsem vyhlášený střelec, v popisu práce tedy opravdu mám zakončení. Doufám, že už mi to tam začalo padat.

Zatímco diváci vás odměnili za výhru nad Spartou velmi vřelým potleskem, trenérka v průběhu zápasu měla hlasité připomínky. Je hodně impulzivní, že?
Je. My ji známe. Zvykly jsme si na ni, bereme ji jako impulzivní. Dokážeme se s tím samy porvat. A diváci? Kdyby jim to vydrželo, bylo by to dobře. Jsme moc rády, že nám fandí a chceme všechny pozvat na další domácí utkání. Hrát budeme příští středu proti Táboru, kdyby byla plná hala, byla by to paráda.