Nadstavbová část ŽBL tuto středu začíná. Strakonické basketbalistky v úvodním zápase skupiny A2 od 18 hodin přivítají Spartu.

Proti Pražankám se týmu od Otavy v letošní sezoně daří. Vyhrál oba duely v základní části – 77:74 a 69:58. Strakonice jsou tedy jasným favoritem zápasu. „Musíme tu roli přijmout. Bereme to utkání jako hodně důležité, přistupujeme k němu zodpovědně. Začíná další část soutěže, hraje se o play off. Musíme proto ještě víc zabrat,“ burcovala trenérka Marcela Krämerová.

Trenérka: Tým je teď ve velké pohodě

Nemohou být však dvě zmiňovaná vítězství a očekávání dalšího až příliš svazující? „Ty dvě výhry jsou pro nás psychická výhoda. Tým je teď ve velké pohodě. Spíš aby k tomu hráčky nepřistoupily laxně – tak, že všechno půjde samo. Musíme podat alespoň stejně zodpovědný výkon jako naposledy v Karlových Varech,“ zdůraznila Krämerová. Sparta se podle ní potýká s vnitřními problémy. „Což jí rozhodně neprospívá.“

Jihočešky by měly být kompletní, i když problémy se zády trápily Musilovou. „Záleží jen na ní, jestli nastoupí. Podle toho, jak se bude cítit.“

Minulý zápas Strakonice – Sparta se odehrával plně v režii domácího družstva, které především výborně bránilo. To bude jeden z předpokladů i nyní, aby domácí hráčky mohly slavit.

„Uspěli jsme v první řadě díky tomu, že jsme hráli to, co jsme si řekli. Přehráli jsme Spartu fyzicky a také se nám podařilo ubránit její klíčové hráčky,“ poznamenala Marcela Krämerová.

Sparťanky budou do konce sezony postrádat Běhalovou, která si přetrhla přední křížový vaz v koleni. Zraněný prst má Dlouhá. Do plného zápasového zatížení se naopak vrátily Ondřejová a Hrabáková, problémy Drachovské po kratší pauze začínají rovněž odeznívat.

Uvedly to oficiální internetové stránky Sparty.