Středečním vítězstvím v Karlových Varech udělaly strakonické basketbalistky tečku za základní částí nejvyšší soutěže, která byla nad očekávání úspěšná. Ohlédněme se tedy za ní.

Po třech letech je pohled na tabulku opět příjemný. Z osmnácti zápasů vyhrály Strakonice osmkrát, což je vynikající výsledek. Drží šestou příčku, na které mají náskok dvou bodů. Asi jen největší optimista čekal něco podobného.

Družstvo několikrát ukázalo, že má svoji sílu. Nezapomenutelné je domácí vítězství nad Trutnovem 87:73 ve 3. kole. Tomuto zápasu nechybělo nic. A něco podobného se událo v 5. kole, kdy Jihočešky o dva body, také po obrovském dramatu, zdolaly doma nyní třetí Valosun Brno 85:83.

Nebo další příklad. V 9. kole vedly Karlovy Vary u Otavy ve druhé čtvrtině už o šestnáct bodů! Jenže domácí tým se zvedl, ještě do poločasu skóre zvrátil ve svůj prospěch a nakonec dokráčel k výhře o dvanáct bodů. To je výčet těch nejcennějších výher, kdy se družstvo dokázalo vyburcovat k vynikajícím výkonům.

A poznamenejme, že dvakrát skončily na štítě týmu od Otavy Sparta, Karlovy Vary a Tábor. Vynikající výsledky také přitáhly do haly diváky.

V odvetách druhé poloviny základní části se už svěřenkyním trenérky Marcely Krämerové tolik nedařilo. Hovoří o tom pět porážek v řadě. V těchto utkáních se ukázalo, jak moc je pro tým platná a nepostradatelná zkušená pivotmanka Petra Reisingerová, která byla téměř dva měsíce zraněná.

Osm výher, to je ale jen dobrý základ. Dobojováno ještě není. Začíná nadstavbová část, kde tým čeká porce dalších deseti zápasů. USK Praha, Gambrinus Brno, Hradec Králové a Slovanka. S tímto kvartetem BK Strakonice prohrál oba zápasy. První dva jmenovaní soupeři ostatní účastníky ŽBL převyšují. Ale Hradec Králové i Slovanka, to jsou hratelní soupeři. Reparát mohou Strakonice složit teď.