Druhá liga basketbalistů o víkendu pokračuje zápasy 13. a 14. kola. Strakonice zajíždějí k odvetám na západě Čech. V sobotu hrají v Sokolově, v neděli se představí v Karlových Varech.

Půjde o první utkání v novém roce, naposledy mužstva hrála těsně před Vánoci. Jak využili téměř měsíční pauzu Jihočeši?

„Trénovali jsme standardně dvakrát v týdnu. Myslím, že by nám neměla chybět chuť do hry a věřím, že jsme nevypadli ze zápasového rytmu,“ zmínil se trenér Milan Janda.

Podle kouče čeká jeho svěřence souboj se soupeři, s jejichž hrou má tým SKB trochu problémy. „V Sokolově musíme dokázat ubránit spolupráci nejzkušenějších hráčů domácích Stariat – Zdeněk a velmi dobré střelce z tříbodové vzdálenosti,“ konstatoval. „Proti Varům bude hodně záležet na tom, jak se dokážeme vyrovnat s fyzickou převahou domácích. A také na obraně nejlepšího střelce Karlovarských Slavíka bude záležet,“ dodal k druhému soupeři Janda.

Nebudou kompletní

Strakoničtí ale nebudou kompletní. Jedna z hlavních opor – Jan Čech – nastoupí ve stejnou dobu v I. lize za Písek. Dál bude chybět ještě Tomáš Prokopec, který má zdravotní problémy, jež ho nejspíš vyřadí ze hry až do konce sezony.

Přivézt jednu výhru – to by měl být minimální cíl, pokud se chtějí Strakoničtí pohybovat v lepší polovině tabulky. Nyní jsou sedmí. Sokolov je až na předposlední jedenácté příčce. Karlovým Varům patří čtvrté místo.

„Jednou vyhrát by bylo určitě velmi dobré. Sokolov má o tomto víkendu jednu z posledních šancí vrátit se do bojů o záchranu. Doufám, že dokážeme využít jejich případné nervozity. Ale v takovýchto zápasech nikdo neví, co to s mužstvem udělá,“ poznamenal Milan Janda.

A uspět v lázeňském městě? To by pro trenéra bylo ještě větší překvapení než vítězství v Teplicích koncem listopadu v rámci 9. kola. „Kvalita podkošových hráčů Varů je hodně dobrá, navíc domácí dokáží těžit z menších rozměrů haly, kde se hraje a jejich způsobu hry toto hodně vyhovuje,“ vysvětlil strakonický lodivod.

Velkou předností Thermia je sehranost týmu, což dokázala už v prvním vzájemném utkání, které vyhrála 87:81. Ve svém středu má kvalitní podkošové hráče.

„Pokud máme mít šanci na úspěch, musíme výborně bránit a doskakovat,“ uzavřel Milan Janda.