Základní část nejvyšší basketbalové ligy žen se nachýlila ke konci. Tuto středu je na programu poslední 18. kolo.

BK Strakonice ji zakončí zápasem v Karlových Varech. Západočešky jsou jen o bod sedmé za týmem z jihu.

Týmy na sebe v letošní sezoně narazily už třikrát. Jednou v domácí soutěži, dvakrát ve Středoevropském poháru. Ligový zápas Strakonice vyhrály 75:63, v poháru ale dvakrát podlehly – venku 47:63 a doma 75:82.

„Vary vedou na zápasy 2:1. Chceme tu bilanci vyrovnat,“ prohlásila odhodlaně trenérka Marcela Krämerová.

Karlovy Vary mají nyní formu, vyhrály čtyři zápasy v řadě. Z toho dva o pouhé dva body – venku s Trutnovem a naposledy o víkendu na Slovance. „Doufám, že štěstí si už vybraly. Myslím, že pokud se nám podaří ubránit Větrovcovou a Magerčiakovou, které dávají polovinu bodů svého družstva, mohli bychom myslet na úspěch. Favoritem však budou domácí,“ připomněla trenérka. „Venku se vyhrává těžko, my však chceme zvítězit,“ podotkla.
Nálada je prý optimistická. „Ano. Jsme v plné síle a máme za sebou vítězný zápas proti Táboru. I tentokrát věřím v úspěšný konec,“ zmínila se trenérka.

Především jí musel potěšit výkon opory Petry Reisingerové, která odehrála po zranění s Táborem druhé utkání. A byla nejlepší. Dala 23 bodů, byla vyhlášena nejlepší hráčkou zápasu. „Byla jsem mile překvapená, že do toho Petra po tak dlouhé době takhle skočila,“ lebedila si.

Před odvetným duelem by jistě bylo také zajímavé připomenout, jak se v polovině listopadu v 9. kole zrodilo zmiňované vítězství Strakonic.

Podle průběhu v úvodu zápasu by určitě nikdo nečekal, že tým od Otavy by mohl vyhrát. Prohrával 2:14, 6:22. Na začátku druhé části dokonce 14:30. Poté však šňůrou 15:0 a po trojce Pilátové vyrovnal na 32:32. V půli už vedl o pět bodů, nakonec vyhrál o dvanáct.

„Ukázalo se tehdy, že jsme silný tým,“ zdůraznila Marcela Krämerová. „Ale nechtěla bych to zažít znovu.“

Vzpomíná také, jak se zrodila venkovní porážka ve Středoevropském poháru. „Měli jsme katastrofální střelbu za tři body,“ zmínila, co by také nechtěla, aby se opakovalo.

V letošním ročníku ŽBL zvítězily v Karlových Varech týmy Gambrinusu Brno, USK Praha, Trutnova, Valosunu a Slovanky.

Pro Strakonice bude utkání ve Varech už třetím v průběhu pěti dní. V pondělí prohrály ve čtvrtfinále Trocal Českém poháru doma s USK Praha 55:99.
Odehrály jej hráčky, které jinak nedostávají tolik příležitostí. „Nedostali jsme stovku a 55 vstřelených bodů je pozitivních,“ hodnotila střetnutí Marcela Krämerová.