Basketbalistky Strakonic v sobotu v pohodě doma dokráčely k vítězství nad jihočeským rivalem z Tábora (80:55). Od začátku vedly, otěže držely v rukách po celý zápas. Dobře bránily a dařilo se jim střelecky. Přispělo k tomu i to, že hostující tým toho u Otavy příliš nepředvedl.

Trenérka Strakonic Marcela Krämerová tak mohla být po delší době spokojená. „Už to byl částečně ten tým, jaký znám. Nechyběla bojovnost a srdíčko,“ říkala spokojeně.

Družstvo Tábora jí podle jejích slov ničím nepřekvapilo. „Soupeř hrál to, co jsme očekávali. Trochu jsme se obávali Mlejnkové, která přišla z Hradce Králové. Podle mě na ní bylo znát, že dlouho netrénovala. To je můj názor,“ konstatovala trenérka.

Nejlepší část zápasu hosté odehráli na začátku poslední části, kdy během necelých tří minut stáhli náskok domácího celku z 30 na 20 bodů. Svěřenkyně Marcely Krämerové se však zvedly a drama nepřipustily. „Už jsme si mysleli, že je vyhráno. Tábor riskoval, neměl co ztratit,“ komentovala to Krämerová.

Přiznala také, že ji po utkání spadl nikoliv kámen, ale přímo „šutr“ ze srdce. „Ve středu hrajeme v Karlových Varech. Věřím, že tato výhra nám pomůže,“ dodala na závěr.