V ŽBL nastoupila před zraněním naposledy proti Karlovým Varům v 9. kole. Poté necelé dva měsíce týmu chyběla kvůli chronickému zánětu levé achillovky. „Byla jsem s tím v květnu na operaci, vše bylo v pořádku. Nevím, proč to začalo zase bolet. Před Vánoci se mi tam znovu vrátil zánět,“ popsala své zdravotní trable opora BK Strakonice Petra Reisingerová (35).

Ve středu jste se po dlouhé absenci vrátila do hry, nastoupila jste proti Hradci Králové. Jaká byla vaše obnovená premiéra? Jak jste se cítila?
Moc se mi nedařilo, výkon nebyl nejlepší. Ale chtěla jsem holkám pomoci, i trenérce jsem slíbila, že nastoupím. Ortézu jsem tak sundala už o týden dříve. Jak jsem se cítila? S fyzičkou nebyl problém, ale nestíhala jsem na nohách. Byly slaboučké. V obraně to proto z mé strany nebylo dobré. Ale věřím, že se chytnu, že se to zlepší.

Říkáte, že jste ortézu sundala o týden dříve. Jste tedy už stoprocentně v pořádku?
Měla jsem ji mít až do pondělí 12. ledna, kdy jdu na kontrolu. Měla bych jít na operaci. Ale jsem blázen, chci týmu pomoci, takže na ni půjdu až po sezoně. Věřím, že to zase nezačne bolet a vydrží to.

V sobotu vás čeká jihočeské derby s posledním Táborem, výhra je tedy povinností. Není před utkáním cítit nervozita? Zvlášť když jste prohráli pět zápasů v řadě?
Nervozita je cítit, všichni si uvědomujeme, že musíme vyhrát. Uvidíme. Věřím ale, že to pro nás bude úspěšný zápas. Že předvedeme podobný výkon jako v prvním vzájemném duelu, kdy jsme v Táboře vyhráli o 35 bodů.

Jak tedy vyzrát na Tábor?
Hlavně musíme bojovat. A soustředit se zejména na Vodrážkovou, která v minulém kole dala dvacet bodů.

V domácí soutěži jste chyběla v šesti duelech druhé poloviny základní části. Na hřišti jste nebyla, přesto zkuste říci: co družstvu chybělo?
Chyběla právě bojovnost. Dravost po míči, chtít dát koš, jít do koše jedna na jednu.