Do konce základní části nejvyšší ženské basketbalové soutěže scházejí tři kola. „Chtěli bychom uspět ve všech třech zápasech,“ uvedl manažer týmu BK Strakonice a současně asistent trenérky Eduard Gaisler.

Bude to hodně těžký úkol. Už jen proto, že Jihočešky míří dvakrát ven.

Už tuto středu večer je čeká zápas na hřišti pátého Hradce Králové, který má o bod více než družstvo od Otavy.

„Pevně věřím, že to bude zápas s vítězným koncem pro nás,“ řekla trenérka Marcela Krämerová. „Hlavně musíme hrát to, co umíme, a nic nevymýšlet,“ dodala.

Strakonice pojedou na východ Čech kompletní, dlouhodobě zraněná Reisingerová už by možná mohla na několik minut naskočit. V pondělí to připustil manažer Gaisler. „Nevím, zda Petra bude hrát,“ krčila rameny Krämerová. Podle jejích slov je rozhodnutí na hráčce.

První vzájemný souboj letošní sezony mezi Strakonicemi a Hradcem Králové byl hodně vyrovnaný. Jihočešky od začátku těsně prohrávaly. Pak chvíli i vedly, ale soupeř nakonec dokráčel k zasloužené výhře (86:77).

Jak vidí současný Hradec Králové Marcela Krämerová? „Je to ambiciózní mladé družstvo, v kádru s mládežnickými reprezentantkami. Hrají spolu už dlouho,“ prohlásila. „My naopak máme dvě nové hráčky, které musíme zabudovat. Musejí si zvykat na nové družstvo, hru…“

Sílu vidí díky Špirkové pod košem, pro úspěch bude nutná i úspěšná střelba. „Musíme hrát agresivně,“ podotkla trenérka.