Nevydařená druhá půle. V té přišly strakonické basketbalistky o ještě lepší výsledek, než jakým byla konečná prohra o 37 bodů doma s lídrem nejvyšší soutěže, kterým je USK Praha.

Jihočešky podlehly soupeři „jen“ 43:80 (24:34) a v tabulce jsou šesté s 21 body.

„Holky nehrály špatně, ale možná byly trochu namlsané z první půle,“ hodnotil asistent trenérky Eduard Gaisler. „Pražanky po přestávce víc přitlačily v obraně a donutily nás k chybám, které trestaly.“

Tým od Otavy a USK Praha na sebe narazí opět již zanedlouho, příští pondělí v rámci čtvrtfinále Trocal Českého poháru. Zápas v hale STARZ začíná v 16 hodin.

Přáním Strakonic je třikrát uspět

Strakonice už ve středu zajíždějí k utkání s Hradcem Králové a v sobotu hostí Tábor. Jedná se o dva důležité zápasy. Nemohly se tedy hráčky podvědomě šetřit? „Kádr teď máme hodně široký. Nastal boj o to, být na hřišti. Proto si myslím, že hráčky by měly ještě přidat,“ podotkl Gaisler.

Do konce základní části nyní zbývají tři kola. Jihočešky kromě zmiňovaného Hradce Králové (5. místo – 22 bodů) a Tábora (10. místo – 17 bodů) hrají ještě venku s Karlovými Vary (9. místo – 19 bodů).

„Chtěli bychom uspět ve všech třech zápasech. Pro další úspěchy jsou teď nutné zejména dvě věci: psychická pohoda a to, dát do hry srdíčko,“ upřesnil asistent.

A důležitá bude ještě jedna věc: to, zda už bude moci nastoupit dlouhodobě zraněná pivotmanka Petra Reisingerová. „Znovu se ukázalo, co pro nás znamená absence zraněné klíčové hráčky Reisingerové,“ uvedla krátce po skončení utkání s USK trenérka Marcela Krämerová.

Jak je to tedy s jejím návratem? „Pokud bude Petra cítit, že může, tak nastoupí. Možná už na pár minut ve středu v Hradci. Chtěla by to zkusit,“ upřesnil Eduard Gaisler.