Do týmu strakonických basketbalistek se vrátila před Vánocemi další hráčka, která už v minulosti oblékla strakonický dres – Darina Johnová (23). Momentálně páté strakonické basketbalistky mají nabitý program. V následujícím týdnu je čekají tři zápasy a dnes na své palubovce od 17 hodin přivítají vedoucí celek tabulky I. ŽBL celek ZVVZ USK Praha.

Mohla byste přiblížit vaši kariéru? Kde všude jste působila?
Začínala jsem ve Strakonicích, to mě trénoval Miroslav Vondřička. Ze Strakonic jsem odešla v sedmnácti letech do Trutnova, kde jsem strávila tři a půl roku. Dalším mým ročním působištěm bylo Gambrinus Brno, odtud jsem se vrátila na dvouroční hostování do Trutnova. Tam jsem hostování nedokončila a vrátila jsem se zpět k Otavě.

Oblékla jste i reprezentační dres?
V reprezentaci jsem byla v kategorii kadetek ročníků 1985, to jsme s holkami skončili na mistrovství Evropy na čtvrtém místě. V dalších ročnících, spolu s další strakonickou hráčkou Jitkou Musilovou, jsme dvakrát byli třetí na mistrovství Evropy. Dostala jsem se také do reprezentačního kádru žen, to jsem reprezentovala Českou republiku na mistrovství světa v Brazílii, což byl pro mě neuvěřitelný zážitek a velmi ráda na to vzpomínám. Loni jsem reprezentovala na univerziádě v Thajsku.

Jak se uskutečnil váš návrat do Strakonic?
Seběhlo se to velmi rychle, celý přestup trval necelé tři dny, takže ani na žádné váhání o přestupu nedošlo. Začala jsem trénovat, ale během Vánoc jsem musela vynechat dva tréninky, protože jsem měla problémy s dýcháním a měla jsem vyhozená žebra, ale už by mělo být vše v pořádku.

Minulou sezonu vás také sužovalo vážné zranění. Jste už zdravotně úplně v pořádku?
Já jsem právě přišla do Trutnova, bylo to v dubnu minulého roku, a to už jsem měla zánět srdečního svalu, protože jsem odehrála turnaj v Thajsku s nemocí.

Většinou vás trénovali trenéři, je prvně, co tomu tak nebude?
Už mě trénovala trenérka v reprezentaci, ale v klubu je to poprvé. Myslím si, že je vše zatím v naprostém pořádku. Marcela Krämerová mi sdělila, co ode mne očekává a já se to pokusím splnit. Budu hrát křídlo, ale mohu hrát také nahrávačku, ale spíše se mnou počítá na křídlo.

Zatím jste u týmu krátce, ale jaký na vás tým udělal dojem? Jaká panuje v šatně atmosféra?
Myslím, že je tu vše v naprostém pořádku. Jsem tu vlastně necelé dva týdny, tak se to nedá ani moc hodnotit. Trenérka i hráčky se zdají být v pohodě. Zatím jsem velmi spokojená doufám, že tomu tak bude i nadále.
Teď vás čeká náročný týden, ve kterém sehrajete tři utkání a poté přivítáte Tábor.
Dnes přivítáme USK Praha, což je momentálně nejlepší tým v České republice, dokonce vyhrál i v Brně, což se jen tak nestává a bylo to velkým překvapením. V kádru mají spoustu cizinek. Myslím si, že kdybychom vyhráli, tak by to bylo obrovské překvapení. Ale co mám informace, tak mají hodně zraněných hráček, takže přijedou zřejmě v osmi lidech. Myslím si, že bychom měli v dalších třech utkáních uspět a vyhrát.

Jaká taktika by podle vás mohla na vedoucí tým platit?
Musíme hrát rychlý basketbal, musíme se přizpůsobit jejich dobré hře, nesmíme hrát pomalu. A myslím si, že se soupeřek nemusíme bát.

Jak jste trávila vánoční svátky? Kvůli stěhování jste je asi neměla zrovna klidné.
Před Vánocemi jsem se ještě stěhovala, tak to bylo všechno takové hektické. Ale Štědrý den byl vydařený, dostala jsem hodně krásných dárků. Od bývalých spoluhráček v Trutnově jsem dostala kocoura na památku, abych měla na Trutnov dobrou vzpomínku. Až budeme proti Trutnovu hrát, tak bude muset jít kocourek také fandit.

Máte na závěr pro čtenáře nějakou zajímavost, nebo nějaký zážitek?
Když jsem absolvovala ve Strakonicích první trénink, tak mě trenérka Marcela Krämerová učila střílet trojky, abych střelbu zrychlila, tak mi to ukázala a ze dvou pokusů dvakrát neomylně vstřelila koš.

JAN PETRÁŠ