Dvě výhry, dvě porážky. To je bilance strakonického týmu B vodních pólistek Fezka z prvního turnaje nové sezony I. ligy.

Strakonice nejprve podlehly Steppu Praha 6:7. Pražankám patřila první půle, Jihočeškám druhá. V předposlední minutě byl stav 6:6, soupeřky měly více štěstí.

Následně Fezko prohrálo se Sokolovem 8:13, který si stále udržoval dostatečný náskok. Porazilo až Slavii Hradec Králové (11:5), druhý tým uplynulého ročníku strakonický výběr podcenil.

V posledním utkání tým od Otavy porazil Plzeň 9:7, již v poločase byl stav 7:1.

Jak hodnotil první vystoupení týmu kouč Michal Brož? „Všechny hráčky si zaslouží velkou pochvalu, celý turnaj se snažily plnit taktické pokyny. Dařila se nám hlavně obranná činnost. Toto družstvo má velký potenciál mládí a ctižádosti.“

Družstvo Strakonice A mělo v 1. kole volno.

Výsledky

I. liga žen – 1. kolo (Aš), výsledky Fezka Strakonice: Strakonice B – Stepp Praha 6:7 (0:2, 0:2, 3:0, 3:3), K. Hlavatá, G. Chvalová, L. Brožová a B. Hlavatá. Strakonice B – Sokolov 8:13, K. Hlavatá 6, Hálová a N. Šoulová 1. Strakonice B – Hradec Králové 11:5 (5:2, 3:1, 2:0, 1:2), K. Hlavatá 4, G. Chvalová 3, B. Hlavatá 2, Hálová a L. Brožová 1. Strakonice B – Plzeň 9:7 (2:0, 5:1, 1:3, 1:3), K. Hlavatá 5, N. Šoulová 2, Hálová a L. Brožová 1. Volno měly Strakonice A.