Vítězstvím nad Starým Plzencem v 8. kole II. ligy házenkáři Strakonic splnili povinnost. Západočeši jsou totiž v tabulce poslední.

Starý Plzenec – Strakonice 20:24 (10:13). Branky F. Moravec 7 (1), Frk 5, Samec 4 (3), J. Vávra 3, Kos, Janout 2 a Bažata 1. Sedmičky 4/1:4/4, vyloučení 5:7.

Vítězství o čtyři góly však není nijak přesvědčivé. Byly to spíše vybojované dva body? „Po celý zápas jsme byli lepší. Měli jsme vyhrát o víc branek. Ale opět jsme měli úseky, kdy jsme si mysleli, že všechno je v pohodě. Podcenili jsme to a soupeři dovolili snížit,“ řekl trenér David Pavlíček.

Před začátkem druhého poločasu Fezko vedlo o tři góly. Jenže opět, jak už bývá tradicí, mu nevyšel úvod. Domácí tak během pěti minut vyrovnali na 15:15. „Přišlo podcenění. Přitom jsme si o přestávce řekli, že soupeře dorazíme,“ vylíčil kouč. „Neumím si to vysvětlit, proč nám vstup do druhé půle nevychází. Příčinu vidím ve ztrátě koncentrace. Pár minut hráčům jakoby trvá, než pochopí, že už se hraje,“ myslel si. Pak byl stav ještě 17:17. „Tým ale ani na chvíli nepochyboval, že by prohrál. Domácí už pak riskovali.“

Starý Plzenec podle strakonického kormidelníka nemá špatné mužstvo. „Jsou to mladí kluci, kteří mají kvalitu, ale potřebují čas. Na jaře podle mě budou kousat víc. Proto jsem rád, že jsme u nich teď vyhráli a v odvetě je budeme mít doma.“

Kouč chválil Filipa Moravce, který se konečně střelecky chytil, Michala Frka za práci v útoku, Miroslava Bažatu za obranu a Aleše Janouta za obranu i útok a dále gólmana Pavla Sýkoru, který mimo jiné chytil tři sedmičky.

Fezko ale opět nebylo kompletní. Nemocný byl Michal Čech a Lukáš Moravec si plnil pracovní povinnosti. Navíc se v průběhu duelu zranil Jiří Vávra.