V předehrávce 7. kola porazily STrakonice v písecké hale Turnov a dostaly se na první místo tabulky.

Strakonice – Turnov 32:25 (15:12). Góly střílely Vlčková 10 (5/5), K. Šrámková 8 (1/1), Fundová 7 (1/0), Mozolíková 3, D. Šrámková 2, Schánělcová 1 a Veselková 1 (2/1). Sedmičky 9/7:3/2, vyloučení 3:7.

Pro Jihočešky byl Turnov neznámým soupeřem, proto k zápasu nastupovaly s cílem jej nepodcenit. „Chtěly jsme si v úvodu opět vytvořit potřebný náskok. Tuto strategii jsme ale tentokrát absolutně nezvládly dodržet,“ konstatovala trenérka Eva Krausová.

Prvních dvacet minut Fezko dotahovalo jednobrankový náskok soupeře. „Nedařilo se nám vůbec v obraně.“

V závěru prvního poločasu ale přece jen došlo k mírnému zlepšení, Strakonice nakonec vyhrály úvodní část o tři góly.

Ani druhé dějství nepřineslo příliš pohlednou házenou. „Povedlo se nám ale přidat na tempu, zrealizovat pár rychlých protiútoků a dotáhnout utkání do vítězného konce,“ uvedla Krausová.

Další utkání sehraje družstvo až 9. listopadu.