Rezerva žen BK Strakonice utrpěla první prohru v sezoně v Ústí nad Labem v 6. kole I. ligy (59:72).

V následujícím kole si ale Jihočešky spravily chuť, když přivezly těsné vítězství z Kralup (80:79).

Co rozhodlo o první prohře strakonického béčka v soutěži? „Došly nám fyzické síly,“ vysvětlil kouč Petr Martínek. „Zápas jsme odehráli v šesti.“ Proti týmu, který v uplynulé sezoně spadl z nejvyšší soutěže, se Strakonicím dařilo jen v první půli. Do přestávky vedly o deset bodů. „Vše rozhodla třetí čtvrtina. V ní jsme dali jen pět bodů. A ani pak se nám střelecky nedařilo,“ poznamenal Martínek.

Všechny hráčky pochválil za heroický výkon. „Vynikající byly zejména Vlčková a Linhartová.“

Následující zápas s Kralupy se vyvíjel přesně opačně. Domácí zkušené družstvo, jež podle Martínka netají postupové ambice, prakticky celý zápas vedlo. „Až v závěru se nám s velkým štěstím podařilo vývoj otočit,“ upřesnil trenér Petr Martínek.

Poprvé se Jihočešky dostaly do vedení až čtyři minuty před koncem. „Závěr jsme již kontrolovali, rozhodly trestné hody.“ Za výkon pochválil kouč Starou. „V poslední části dala třináct bodů, byla klíčovou postavou,“ uzavřel.

Zápasová fakta

6. kolo: Ústí nad Labem – BK Strakonice B 72:59 (32:42), Vlčková 22, Linhartová 18, Kabourková 17, Kušlitová 6, Nahúnková 4 a Sýkorová 2.

7. kolo: Kralupy – BK Strakonice B 79:80 (40:39), Stará 21/3, Sládková 14, Pospíšilová 12/2, Podskalská 11, Konvičková 8/2, Nahúnková 5, Kušlitová 3 a Vlčková 2.