Ve druhém dvojkole II. ligy změří v sobotu síly s Viktorií Tábor, v neděli je čeká souboj s BSK České Budějovice.

Jak Tábor, tak České Budějovice na úvod sezony dvakrát prohrály. „Jsou to derby, tam nemá nikdo nic dopředu jistého,“ zdůraznil trenér Milan Janda. „Nejen podle výsledků, ale i z pohledu kvality kádru je Tábor lehčí soupeř. Ani to však nesmí vést k jeho podcenění,“ dodal.

Jako první čeká mužstvo od Otavy souboj s táborským nováčkem. Týmy na sebe narazily nedávno v Českém poháru, Strakoničtí venku vyhráli jasně 73:49. Může proto být výhoda, že svěřenci Milana Jandy hrají nejprve s papírově lehčím soupeřem?

„V tom výhodu nevidím. Snad jedině, že bychom při příznivém vývoji duelu dokázali pošetřit síly našich klíčových hráčů.“

Jedno vítězství, to je podle kouče minimum. „To musíme uhrát ať se děje, co se děje, jinak to bude velký problém hned na úvod sezony. Samozřejmě vyhrát oba zápasy je mé tajné přání.“

Milan Janda věří, že by na oba jihočeské rivaly měla platit zkušenost, kolektivní obrana, rychlý protiútok a kvalita strakonických střelců z dálky. Stále mezi zraněnými jsou však Jeřábek a Prokopec, navíc bude chybět i Veselý.