Strakoničtí házenkáři si podruhé v sezoně připsali do tabulky dva body. Poprvé si je ale vybojovali na hřišti (ve 3. kole kontumačně vyhráli nad Bohemians).

Na štítě Fezka zůstal v 7. kole předposlední Bolevec.

Strakonice – Bolevec 23:20 (10:7). Branky Frk 7, Samec 4 (2), F. Moravec 4, Kos, Janout, Čech 2, J. Vávra a Gruzovský 1. Sedmičky 2/2:2/1, vyloučení 6:1.

Zápas dvou poločasů. Takto ve stručnosti popsal střetnutí trenér David Pavlíček. První půli odehráli domácí výborně, po dvaceti minutách vedli 9:4. „Ale místo toho, abychom odskočili ještě víc, jsme se dobrou hrou zřejmě ukolébali. Nechali jsme se čtyřikrát vyloučit – z toho třikrát naprosto zbytečně naší nedisciplinovaností,“ popisoval.

Hosté náskok Fezka do přestávky stáhli na tři branky.

Po změně stran se Strakonice přizpůsobily hře Bolevce. „Přistoupili jsme na zdržovací chodeckou házenou, kterou soupeř praktikoval celý zápas. Úplně jsme vypadli z tempa. A přestalo se nám dařit v útoku i v obraně,“ dodal kouč.

Ve 42. minutě bylo srovnáno na 13:13. Nerozhodný stav trval ještě deset minut před koncem (17:17). „Teprve ve 23. minutě jsme si vytvořili třígólový náskok, který jsme už udrželi až do konce,“ řekl vedoucí mužstva Filip Moravec.

David Pavlíček tak byl spokojený jen se ziskem dvou bodů. „Naše hra měla v minulých zápasech stoupající úroveň. To jsme ale teď nepotvrdili,“ konstatoval. „Bylo to vybojované vítězství. Ale je pozitivní, že tým táhli hráči, na kterých hra jindy tolik nestojí,“ poznamenal.

Jihočechy podržel brankář Lukáš Moravec, v útoku tým táhl Michal Frk, se sedmi góly nejlepší střelec mužstva. Kormidelník dále chválil za obranu Aleše Janouta a Miroslava Bažatu.

V neděli čeká Fezko další důležitý souboj. Zajíždí k duelu s posledním mužstvem tabulky – Starým Plzencem. „Jedeme vyhrát,“ zdůraznil David Pavlíček.