Potlesk pro basketbalistky. Po 5. kole I. ŽBL jsou v tabulce páté, když třikrát zvítězily (na Spartě, s Trutnovem a Valosunem Brno) a dvakrát zůstaly na štítě (s Gambrinusem Sika Brno a na Slovance). Po letech je tak na tabulku příjemný pohled.

V sobotu to byl ve strakonické hale opět velký basketbalový večer, na jehož konci byla výhra s Valosunem 85:83.

K úvodnímu rozskoku se postavila pětka Reisingerová, Podskalská, Stejskalová, Pospíšilová a Stará, ale dobře nezačala. Po sérii chyb v obraně i v útoku prohrávala o deset bodů. Nic dobrého nevěštila ani skutečnost, že nadějná rozehrávačka Michaela Stará měla již v 5. minutě tři osobní chyby a trenérka Marcela Krämerová ji pochopitelně z palubovky stáhla.

Výkon domácího celku se ale postupně zlepšoval, v úvodu druhé čtvrtiny již byl v jednobodovém vedení. Potom bylo skóre jako na houpačce (35:33, 35:40, 42:40) a bylo jasné, že se schyluje k dramatu.

Poločasový náskok dvou bodů Strakonice do konce třetí části navýšily na šest a v začátku závěrečné desetiminutovky dokonce na rozdíl osmi bodů (69:61). Loňský semifinalista I. ŽBL však disponuje velice kvalitním týmem (Vlková, Svobodová a dvě hráčky černé pleti Loudenová a Millerová) a za stavu 71:71 se začínalo znovu.

Jihočešky však byly v posledních minutách stále mírně vpředu, před koncem vedly 81:75 a výhru již nepustily.

Z vítězného týmu zaslouží pochvalu všech osm hráček, každá se svým dílem zasloužila o konečný úspěch. Přesto je třeba vyzdvihnout pivotmanku Petru Reisingerovou, která k dosaženým 31 bodům (z toho dvě trojky) přidala i 12 doskočených míčů.