Patnáctiletý automobilový závodník Petr Čada ze Strakonic měl za cíl skončit v letošní sezoně hobbyrallyecrossu druhý. S jeho Hondou Civic se mu to podařilo.

Sezonu proto hodnotí jako úspěšnou. Byla jeho premiérová, rok předtím okusil jen dva závody. „Druhé místo nakonec beru,“ potvrdil.

I když… „Druhý jsem byl jen o čtyři body. Kdybych jel jeden ze závodů, který jsem vynechal, mohlo to být i první místo,“ poznamenal.

Sezona sice před nedávnem skončila, Petr Čada se však už připravuje na tu nadcházející. „Připravujeme auto – motor, karosářské díly, nové barvy,“ přiblížil. Poprvé usedne za volant v prosinci při volné jízdě v Příbrami.

A co očekává mladý závodník od nového ročníku? „Pojede se na nových tratích, na kterých jsem ještě nezávodil. Ambice? Chci se zlepšovat. Hlavní cíl je naučit se jezdit na nových tratích a skončit vždy co nejlépe,“ vysvětlil Čada. Nově se pojede například v Nové Pace, Šluknově či Kosicích. Nejblíže to bude mít Čada opět do Domažlic.

Nová sezona bude také jiná v tom, že Petr Čada bude mít nové konkurenty. „Už nebudu mezi juniory, ale mezi dospělými. Závodníci budou rozděleni podle kubatur, soupeřů mi tedy rozhodně přibude,“ konstatoval.