Měly by to být povinné dva body. Strakoničtí házenkáři v neděli hostí předposlední tým tabulky Bolevec.

Poprvé v letošní sezoně se Fezko představí „doma“ v hale v Písku. Kvůli její rekonstrukci muselo využívat stánek v Milevsku.

Tým od Otavy potřebuje body jako sůl, z šesti zápasů jich zatím získal pět, z toho dva byly kontumační.

„Nadcházející dva zápasy – s Bolevcem a venku se Starým Plzencem – budou hodně důležité. Potřebujeme body, aby se nám na jaře dýchalo lépe a abychom měli tyto mančafty v tabulce pod sebou,“ uvedl trenér David Pavlíček.

Kromě dlouhodobých marodů Pituleho a nově i Fencla by měla být sestava stejná jako v minulých zápasech. „Věřím, že už budeme moci počítat s Janoutem,“ dodal kouč.

Jak uspět s týmem ze západu Čech? „Musíme se držet své hry a snažit se ji soupeři vnutit. V posledních zápasech bylo vidět herní zlepšení, teď to musíme potvrdit,“ konstatoval Pavlíček.

Ženy a dorostenci

Druholigové házenkářky Fezka Strakonice, které dosud vyhrály všechny zápasy a jsou o skóre druhé, v neděli přivítají v rámci 7. kola v hale v Písku od 13 hodin Turnov, se dvěma body osmý tým tabulky.

Vedoucí ligoví mladší dorostenci HBC Strakonice budou v neděli v písecké hale od 17 hodin usilovat o sedmou výhru v řadě proti Liberci, který je se sedmi body pátý.