Jihočeši i nadále vévodí dvanáctičlennému pelotonu.

Vršovice – Strakonice 13:28 (8:13). Branky Zeman 8 (4), M. Zbíral 7 (2), Kajtman 3 (1), D. Zbíral 3, Mašák 2, Král 1 (1), M. Tockstein, Švehla, Marek a Krejčí 1. Vyloučení 4:5, sedmičky 1/1:10/9.

„Vršovice ukázaly, především na začátku zápasu, že jim třetí příčka v tabulce patří zcela oprávněně. Na našich hráčích bylo znát, že po minulých dvou duelech, kdy jim soupeři dovolili na hřišti téměř všechno, se nemohou s lepším protivníkem dostat do tempa,“ uvedl trenér Roman Marienka.

Hosté od začátku vedli, ale v 13. minutě bylo srovnáno na 5:5, k čemuž přispěla i křečovitost Jihočechů. Díky změně v obraně a většímu nasazení v útoku však HBC nakonec poločas vyhrál 13:8. A začalo se dařit i brankáři Kaufmanovi.

„Druhá půle přinesla hodně emocí, ale také galapředstavení naší obrany a brankáře. V 32. minutě snížili domácí na 9:14, ale od té doby nedali šestnáct minut gól,“ vylíčil Marienka. Další přidali až v 48. minutě, kdy snížili na 10:22.

„Přestože tomu konečný výsledek 28:13 nenapovídá, podaly Vršovice proti nám velice sympatický výkon a zatím byly nejnepříjemnějším soupeřem, se kterým jsme letos v lize hráli,“ uzavřel kormidelník.