Prohra o 21 bodů po mizerném výkonu. Tak lze stručně charakterizovat středeční úvodní vystoupení strakonických basketbalistek ve Středoevropském poháru.

Jihočešky podlehly Košicím doma 66:87 (28:44).

„Byl to obdobný výkon jako v lize na Slovance,“ přirovnala aktuální porážku k té předchozí ligové (50:61) trenérka Marcela Krämerová. „Nedařilo se nikomu, pouze Petra Reisingerová odehrála jeden ze svých lepších zápasů,“ dodala. Reisingerová byla s 26 body nejlepší střelkyní týmu.
Strakonice zradilo zakončení, nedařila se jim rozehrávka a špatně bránily.

Trápení v koncovce dokazuje například to, že za šest minut v první čtvrtině dal tým pouze jediný koš ze hry. Skóre v tu dobu bylo 12:15, ostatní body domácích padly z trestných hodů. „Odešla nám střelba, a to už na Slovance. Přitom střílíme dost,“ konstatovala Krämerová. „Hráčky se asi začaly bát.“
Košice opanovaly zápas od samého začátku. Stále vedly, jejich náskok postupně narůstal.

Domácí družstvo se nikdy výrazně soupeři bodově nepřiblížilo. Nakonec prohrálo rozdílem 21 bodů.

„Košice se představily jako mladý běhavý tým. Často střílely, hrály v rychlosti. Každá hráčka je v nějaké kategorii v reprezentaci,“ řekla na adresu soupeřek trenérka. Nutno dodat, že Strakonice slovenskému celku, který skončil v lize třetí, výhru svým výkonem hodně usnadnily.

Co trenérku alespoň trochu potěšilo, byly nastoupivší dorostenky, které jinak nedostávaly tolik šancí. „Ukázaly svoji kvalitu. Něco ubránily, střílely, nebály se.“

Už v sobotu Strakonice čeká další duel I. ŽBL. Do haly STARZ přijede Valosun Brno.

„Musíme se zvednout. Nespadly jsme na zem, ale zahrabaly jsme se až pod zem. Sebevědomí máme dole, hráčky si nevěří, v tom to je. Ale chceme v sobotu předvést pěkný basketbal,“ uzavřela Marcela Krämerová.

Zápas začíná v 17 hodin.