Házenkářky Strakonic stále suverénně kráčejí podzimní částí II. ligy.

V Praze si připsaly v 6. kole již šestou výhru, když porazily Sokol Vršovice.

Sokol Vršovice – Strakonice 18:25 (8:17). Branky střílely K. Šrámková 10, Fundová 5, Vlčková 5 (2/2), Mozolíková, Schánělcová, D. Šrámková, Lešáková a Veselková 1. Sedmičky 3/3:5/2, vyloučení 1xD (ČK):0.

Fezku opět vyšel vstup do utkání – v 6. minutě vedly 5:0. „Dařily se nám rychlé protiútoky, velmi pěkně nám vycházelo uvolňování hráček na postech křídel a navíc výtečně chytala Andulka Veselková,“ konstatovala trenérka Eva Krausová. „Devítigólový náskok po první půli byl zaslouženým výsledkem předváděné hry.“

O poločase došlo v brance Strakonic ke střídání, Veselkovou nahradila Hana Nůsková. Také ona zachytala výborně. „Znovu se potvrdilo, že obě brankářky patří jednoznačně k oporám družstva,“ dodala Krausová.

Po obrátce Fezko ubralo na tempu, tým více střídal, a to i hráčky na postu spojek. „Ty si jinak střídačky příliš neužijí.“ Domácí družstvo naopak přidalo na agresivitě a podařilo se mu skóre upravit. Prohrálo o sedm gólů.

„Hlavní personou duelu byla tentokrát – kromě obou již dříve zmíněných gólmanek – křídelnice Katka Šrámková, která měla svůj velký střelecký den. Je nutné ovšem poznamenat, že lví podíl na jejím střeleckém koncertu měly skvěle hrající spojky.“

V utkání se Jihočešky opět musely obejít bez Moniky Salátové, která se vzhledem ke zdravotním problémů na podzim do hry již nepodívá.