Do své druhé sezony ve II. lize v sobotu vstoupí basketbalisté SKB Strakonice. Doma je na úvod čeká zápas proti Karlovým Varům (17), v neděli hostí Sokolov (10.30).

„Čekají nás dva nepříjemní soupeři. Z premiéry, i přes velmi dobré výkony v přípravě, mám trochu strach,“ uvedl trenér Milan Janda. Kvůli zranění bude kouč postrádat Prokopce a Jeřábka.

Cíl pro letošní sezonu? Pohybovat se do šestého místa, které Strakoničtí obsadili ve své premiérové sezoně. „Každé lepší umístění bych považoval za velký úspěch,“ poznamenal Janda.

Kádr zůstává téměř stejný, několik změn v něm však nastalo. „Do prvoligového Písku přestoupil Jan Čech, ale má k nám hostování, a tak se možná v některých domácích zápasech v našem dresu objeví. Nahradit by ho měl nadějný dorostenec Písku Jan Veselý, který k nám přichází na hostování a v přípravných zápasech se jevil velmi nadějně,“ řekl trenér. Aktivní hráčskou kariéru ukončili Vít Krejčí a Radek Valenta.

Z minulé sezony nemají Jihočeši s Karlovými Vary příznivou bilanci – oba zápasy prohráli (74:88 a 74:79). Sokolovu na jeho hřišti podlehli (74:87), v domácí hale ale jasně zvítězili (106:54).

„Budeme potřebovat maximální podporu našich fanoušků. Jakákoliv ztráta z domácího prostředí se velmi těžko v krátké základní části dohání,“ uzavřel kouč.

Jako další cíle si SKB Strakonice vytkl pokusit se posílit kádr, v rámci možností dát šanci hráčům béčka, postoupit co nejdál v Českém poháru a zorganizovat první ročník Jihočeského poháru.

V posledním přípravném utkání Strakonice podlehly venku Rokycanům 58:88 (33:51).