„Čeká nás těžký soupeř, podle mě nejrychlejší v lize,“ řekl včera brankář Lukáš Moravec. Ten byl v úvodním utkání sezony v Ledči nad Sázavou, kde Fezko prohrálo 14:25, nejlepším hráčem týmu. „Jedině jeho výkon byl pozitivem. Mančaft podržel, zabránil dalším gólům,“ chválil po zápase výkon gólmana trenér David Pavlíček.

Kouče ve zmiňovaném duelu zklamal především přístup hráčů. „Teď to bude lepší,“ slíbil Lukáš Moravec. „Horší už to být nemůže.“

Podle něj byl duel s Ledčí takzvaný „zápas blbec“. „Nešlo nám absolutně nic – bránit, útočit, dělali jsme hodně technických chyb,“ konstatoval gólman. „Musíme doufat, že to bylo jen pro jednou a že se to už nebude opakovat.“

Jak tedy na Západočechy?

„Hlavně musíme přitvrdit v obraně, to je základ, to by na soupeře mělo platit. A také nesmíme nic vymýšlet v zakončení: prostě si připravit šanci a nekompromisně ji proměnit,“ zmínil se Moravec.

Stejně tak musí tým od Otavy udržet nasazení a koncentraci celý zápas. Právě to se mu v Ledči nepodařilo.

Kromě zraněných Michala Čecha a Jiřího Vávry by mělo být mužstvo kompletní. Trenérovi by měl být k dispozici i Miloš Kos, který minule chyběl z osobních důvodů.

Lokomotiva Plzeň v minulém kole porazila Starý Plzenec 31:22.