Tým byl oslaben o Michala Zbírala, který měl zdravotní problémy, ze studijních důvodů chyběl ještě Krejčí.

V základní skupině Strakoničtí nejprve narazili na zálohu domácího celku TG Neuss. Družstvo lehce zvítězilo 23:10. V dalším utkání čekal na HBC belgický Ligue Francophone Handball a i přes drobné střelecké trápení vyhrál 19:15.

Jako třetí čekal na Jihočechy SG Kronau/Östringen – D. Na silného soupeře z bundesligové líhně mužstvo doslova vlétlo, o poločase vedlo 11:4 a celkově vyhrálo 19:12. Na závěr tým od Otavy narazil na další ze slavných klubů SG Hamburg. I přes výraznou nepřízeň rozhodčích dokázaly Strakonice vyhrát 13:12.

Postoupily z prvního místa a narazily na družstvo z Maďarska – Allsóörs. Soupeř budil respekt fyzickými předpoklady, zázemím i širokou lavičkou. Jenže… V nejkrásnějším zápase, který jihočeský tým v Neussu předvedl, maďarský celek doslova rozebral a vyhrál 17:10.

Ve čtvrtfinále byl jeho soupeřem německý HSG Lüdenscheid. HSG měl protivníka z Čech dobře přečteného. Vzal osobně Davida Zbírala a Petra Mašáka. Zbývající čtyřka se těžko vyrovnávala s výškově lépe postavenou obranou, ale přesto se HBC nevzdal a osmdesát sekund před koncem za stavu 11:13 házel sedmičku. Tu však neproměnil a Lüdenscheid vzápětí skóroval. Sen o finále se rozplynul, tým nakonec podlehl 11:15.

Přesto Strakoničtí nebyli při vyhlašování výsledků jen diváky. David Zbíral byl totiž vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Sestava a střelci: David Zbíral 40, Petr Mašák 23, Patrik Dub 18, Michal Tockstein 14, Roman Marienka 5, Michal Švehla 2, Jakub Král, Jan Christelbauer a Pavel Kaufman.

Turnaje se zúčastnil i tým starších žákyň HBC – skončil ve skupině čtvrtý.

Roman Marienka, Miloš Vrátný