Poslední zápas sezony za sebou mají strakoničtí druholigoví házenkáři Fezka Strakonice.

Vzhledem k tomu, že v příštím kole mají kvůli odstoupení Lokomotivy Plzeň B ze soutěže volný los, byl domácí duel 21. kola proti plzeňskému týmu SCM jejich rozlučkový.

Strakonice – Plzeň SCM 28:32 (16:19). Branky Samec 8 (2), J. Vávra 7, F. Moravec 6, Čech 4, Fencl 2 a Vdovin 1. Vyloučení 0:1, sedmičky 3/2:1/0.

Jihočeši přitom nezačali zápas špatně. „Z dvanácti střel na bránu jsme dali dvanáct gólů,“ uvedl brankář Lukáš Moravec. V 15. minutě vedly Strakonice 12:9, ale po dalších osmi minutách už byli ve vedení hosté – 16:12. „Pak se projevila kvalita soupeře, navíc jsme začali dělat technické chyby,“ doplnil Moravec.

Ve druhé půli mělo Fezko několik možností dotáhnout náskok soupeře, ale srazily ho technické chyby. Ještě v 50. minutě byl stav 25:27, ale domácí nevyužili několik šancí ke vstřelení kontaktního gólu.

„Konečný výsledek je však lepší než jsem čekal. Rozhodně jsme hráli lépe než v minulém kole se Starým Plzencem. Plzeňané se představili jako rychlý soupeř, víc trénovaný. Nepodali jsme špatný výkon, ale doplatili jsme na fyzičku a technické chyby,“ zhodnotil duel strakonický gólman.

Dobře podle něj zahráli Jiří Vávra a Filip Moravec na křídlech, na postu spojky se dařilo Jaromíru Samcovi.

Kvůli nepřítomnosti trenéra Romana Marienky, který byl se staršími žáky HBC na turnaji v Düsseldorfu, odkoučoval duel bývalý trenér David Pavlíček. Na lavičku Fezka se na skok vrátil po dvou a půl letech.