Jednoznačná ztráta. Druholigoví házenkáři Fezka v 18. kole pouze remizovali na hřišti Sparty. S týmem, který na jaře získal jediný bod. Nyní tedy druhý.

Sparta Praha – Strakonice 26:26 (11:12). Branky Fencl 6, Čech 4 (1), Frk, F. Moravec, Houska 4, Masák a Vdovin 2. Vyloučení 3:1, sedmičky 4/3:1/1.

Trenér Fezka Roman Marienka souhlasí, že jeho mužstvo ztratilo. „Ale na druhou stranu, přivezli jsme bod z venku,“ podotýká. Problémy se sestavou Jihočechů prohloubilo ještě na předzápasovém tréninku zranění třísla Samce. „Přesto odjel. Do utkání zasáhl asi na posledních dvacet minut,“ přibližuje Marienka.

Strakonice přišly o bod, přitom ještě v 57. minutě vedly o tři branky. „V závěru nám došly síly. Nemohli jsme příliš střídat. Dostavila se i nervozita a Sparta neměla co ztratit,“ vysvětluje kouč.

Právě poslední minuty nezvládli hráči takticky. „Pospíchali jsme. Zakončovali jsme brzy, domácí chodili do rychlých protiútoků. Měli jsme hru zdržovat, rozmělňovat.“

Tým od Otavy si opět vytvořil celou řadu šancí, ale kvantum jich neproměnil. Právě to podle Marienky stálo jeho svěřence nejvíce sil.

Sparťané měli ke konci sil více. „I když jich bylo také málo. Věřili jsme, že se utrhneme,“ líčí Roman Marienka.

Hosté si po celý zápas udržovali náskok. Ve 26. minutě byl stav 11:7 v jejich prospěch, ve 28. minutě 12:9, poločas nakonec skončil o branku. Domácí srovnali ve 43. minutě na 18:18. Ale hned nato se Fezko dostalo do čtyřgólového vedení.

„Čtyřgólových šňůr mohlo být více,“ naráží trenér na neproměněné šance. Deset minut před závěrečným hvizdem byl stav 23:20 pro Strakonice, v 57. minutě 26:23. „Nezvládli jsme konce obou poločasů,“ uzavírá Roman Marienka.