Dvěma výhrami v dohrávkách ve skupině o 1. – 4. místo nad Prosekem si druholigové basketbalistky zajistily – bez ohledu na výsledekčtvrtečního domácího zápasu s Mostem (17.30) – účast v dodatečné kvalifikaci o I. ligu. V ní narazí na Ostravu.

Prosek – Strakonice 73:84 (38:40)

Ve vyrovnaném zápase se definitivně rozhodlo ve čtvrté části. Střelecky se přiblížila ke svému rekordu z kategorie dorostenek Stará. Tým bojoval příkladně i ve velmi tvrdém duelu. Kouč Petr Martínek chválil především obětavost Drachovské a přehled Staré (ta z 12 trestných hodů proměnila 11).

Body: Stará 30, Vlčková 13, Drahotová 9, Drachovská, Punčochářová 8, Kušlitová, Lukešová 7 a Baláková 2.

Petr Martínek, trenér: „Prosek se na rozhodující utkání systematicky připravoval čtrnáct dní. Celý zápas jsme měli převahu, kontrolovali jsme průběh i stav. Přestože všechny naše hráčky na hřišti měly v závěru čtyři osobní chyby, konec zvládly mistrovsky.“

Strakonice – Prosek 60:48 (28:28)

Celý první poločas byl vyrovnaný. Do třetí části nastoupilo domácí družstvo se skvělou týmovou obranou a dovolilo hostům pouhé čtyři body. To rozhodlo o konečném výsledku. Líbily se Lukešová a Podskalská.

Body: Lukešová 17 (1), Stará, Podskalská 10, Kušlitová 6 Drachovská 4, Ovsíková 3 (1), Baláková a Vlčková 2.

Petr Martínek, trenér: „V odvetě chyběla soupeřkám rozehrávačka Chudárková, což bylo na jejich hře znát. Do poločasu se Prosek držel, stačil i fyzicky. Po přestávce jsme si vytvořili až jedenadvacetibodový náskok, hráli jsme v pohodě a velmi rychle dopředu. Zahrát si tak mohla i celá lavička – především extraligové mladší dorostenky. Tato zkušenost je pro ně vynikající. Na závěr chci poděkovat všem aktérkám dvojutkání, zejména hráčkám z nejvyšší soutěže.“

Miloš Vrátný, Miroslav Vondřička