Na dvou frontách bojuje basketbalový trenér Petr Martínek. Uplynulý víkend se mu opět podařilo dovést družstvo extraligových starších dorostenek mezi nejlepší čtyři celky v republice.

Tento víkend bude bojovat s druholigovými ženami v dohrávaných zápasech ve finálové skupině o 1. – 4. místo o možnost zahrát si dodatečnou kvalifikaci o I. ligu.

Začnu aktuálním úspěchem, kterým je postup dorostenek na přebor ČR. Přes Karlovy Vary jste přešli hladce – tři nula na zápasy. Zdá se, že to byla jednoznačná série…
Podle výsledku se to tak může jevit. První dvě utkání jsme zlomili až v závěrečné čtvrtině. Jinak se dá říci, že pětatřicet minut byly Karlovy Vary naprosto vyrovnaným soupeřem.

Co rozhodlo o postupu?
Obrovská vůle. S buldočí náturou jsme šli za postupem. Bylo to morální vítězství. Celou sérii rozhodly nejstarší a nejzkušenější hráčky.

Už teď jste překročili plán. Vy sám jste v nedávném rozhovoru pro Deník uvedl, že jen samotná účast v nejlepší čtyřce by byl obrovský úspěch. Kam až chcete dosáhnout? Loni jste získali bronz.
Nejkrásnější rozloučení by bylo, kdyby se nám podařilo získat některou z medailí. Je před námi ale opravdu ještě hodně dlouhá cesta.

Ve Final four se utkáte s Hradcem Králové, Trutnovem a se Spartou. Který ze soupeřů je podle vás největším favoritem? Jak velká je to konkurence pro Strakonice?
Hrát se dá úplně s každým. Každopádně za největšího favorita považuji domácí Hradec Králové. S oběma dalšími soupeři se popereme o co nejlepší umístění.

Nyní už ke II. lize žen a nadcházejícímu víkendu, kdy dohráváte zápasy ve skupině o 1. – 4. místo s Prosekem. A příští středu vás čeká ještě Most. V nich se bude rozhodovat o tom, zda si zahrajete dodatečnou kvalifikaci o I. ligu. Jak velkou šanci cítíte?
Zvládneme–li obě utkání s Prosekem, můžeme se v podstatě v neděli po poledni radovat z postupu do dodatečné kvalifikace, kde bychom narazili na Ostravu. Nejdůležitější věcí je, že pojedeme v nejsilnějším možném složení, jaké je ve Strakonicích možné. Rezervní tým je doplněn o ligové hráčky – Drachovskou, Drahotovou, Podskalskou a Balákovou.

Stojí klub opravdu o případnou účast v I. lize?
Ano. Z trenérského hlediska a z hlediska zapojení prvoligových a starších dorostenek je to prospěšná soutěž. Dodatečnou kvalifikaci – pokud do ní postoupíme – si určitě zahrát chtít budeme.

Bez ohledu na to, jak nakonec vše dopadne, jak druholigovou sezonu hodnotíte?
Ať jsme nastupovali v jakékoliv sestavě, vždy jsme chtěli, aby všechna děvčata využila herní příležitost. A aby ty hráčky, které si třeba nezahrají v extralize staršího dorostu, měly možnost nastoupit v jiné soutěži.

Byl letošní ročník nad očekávání?
Mnohdy jsme odjížděli k zápasům ve slepené sestavě. I přesto jsme ukázali, že strakonická děvčata basketbal prostě umí.