Výsledky a komentáře k zápasům družstev BK Strakonice.

Extraliga starších dorostenek – čtvrtfinále

Karlovy Vary – Strakonice 58:62 (20:37). Jihočešky vyhrály i třetí vzájemný zápas a zajistily si tak postup na přebor ČR. V první půli podaly výborný výkon a vytvořily si výrazný náskok. Ten dokázaly udržet i ve třetí části, kdy vedly o 16 bodů. Domácí tým se nevzdal a podařilo se mu snížit až na rozdíl čtyř bodů. Od čtvrté minuty závěrečné části dávala strakonická děvčata body jen z trestných hodů! Vedení už udržela.

Body: Lukešová 19 (1), Stará 16, Punčochářová 11 (1), Kušlitová 11 a Pilátová 5 (1).

Liga starších žákyň – finálová skupina

Hradec Králové – Strakonice 69:67 (34:41). Téměř celé utkání určovaly tempo hosté. Rozhodlo se až v posledních dvou minutách. Co do statistik, domácí tým střílel 50 trestných hodů, hosté 20. Bylo to poprvé v celé soutěži, kdy se vyfaulovalo pět hráček (Kotorová, Paroubková, Kuncipálová, Fialová, Jozová) a další dvě měly čtyři osobní chyby.

Body: Fialová 17, Jozová 13 (2), Kotorová 12, Hořejší 7, Svobodová 4, Stögrová a Paroubková 2.

Ostrava – Strakonice 69:74 (42:35). Nejdůležitější výhra týmu v sezoně, navíc s druhým celkem tabulky na jeho palubovce. Pro tým od Otavy znamenala postup na přebor ČR. První část přinesla domácím vyrovnání až v závěrečných minutách. Do přestávky sice vedla Ostrava, ale třetí část vyzněla jednoznačně pro hosty. V tomto duchu pokračovala děvčata i v poslední čtvrtině. Prim znovu hrála Fialová, která si navíc vytvořila svůj střelecký rekord.

„Důležitost zápasu svazovala děvčatům ruce, proto se dopouštěla chyb. Ale příkladně bojovala a to bylo rozhodující,“ hodnotila trenérka Alena Maršánová.

Body: Fialová 20, Kuncipálová 19, Kotorová 13, Jozová 12, Svobodová 4, Hořejší 3, Paroubková 2 a Matějková 1.

Miloš Vrátný, Miroslav Vondřička