Neproměňování vyložených šancí. To byla hlavní příčina domácí prohry házenkářů Fezka Strakonice v 17. kole II. ligy.

Strakonice – Ledeč nad Sázavou 23:25 (7:8). Branky Samec 7 (2), Masák 4, F. Moravec, Frk, Čech 3, Kos 2, Houska 1 – Vrbecký 10 (3). Vyloučení 3:5, sedmičky 3/2:7/7.

První poločas byl na branky chudý. V 7. minutě vedli Strakoničtí 3:0, v 15. minutě byl stav 5:5. Do přestávky padlo už jen pět gólů, z toho dala Ledeč tři.

„Druhá polovina první půle byla z tohoto pohledu nezáživná,“ připouští trenér Roman Marienka.

Zlom přišel ve třetí čtvrtině zápasu. „Měli jsme dvě přesilovky za sebou, jednu navíc dvojnásobnou. Jenže obě jsme dokázali jen zremizovat,“ vysvětluje kouč. Hosté si stále udržovali pouze minimální náskok. Domácí však neproměňovali šance, a to včetně jedné zahozené sedmičky. Dva trháky nevyužil Masák, kterého ale jinak Roman Marienka chválí za bojovnost. Pochvalu si podle něj zaslouží i Houska, který odjezdil celý zápas.

Naopak se nedařilo Fenclovi, gólově se neprosadil vůbec. „Byl to pro něj smolný zápas. Ale to se stane. Stále patří ke klíčovým hráčům,“ zdůrazňuje trenér.

Výkon Fezka nebyl až tak špatný, jak se může zdát. Tvrdí to Roman Marienka. „Ledeč se nepředstavila vůbec jako špatný soupeř. Ale byla k poražení. Z naší strany to nebyl vyloženě propadák, hosté byli prostě jen o něco lepší,“ uzavírá.