Vstup do nového ročníku II. ligy mají basketbalisté Strakonic úspěšně za sebou. Doma dvakrát zvítězili – nad Berounem zvítězili 76:57 a následně předvedli fantastický obrat proti Rokycanům a porazili je nakonec 87:76.

Trenér Milan Janda chválil své svěřence zejména za obrat s Rokycany a potěšily ho vynikající výkony posil z Jindřichova Hradce.

Zápas s Berounem měl tým od Otavy ve své moci. „Pouze úvod byl z naší strany hodně vlažný, v 8. minutě jsme prohrávali 6:10, ale v závěru první čtvrtiny jsme se chytili a až do konce jsme diktovali vysoké tempo a kontrolovali s velkým přehledem vývoj utkání,“ přiblížil Milan Janda.

Soupeř nenašel odpověď na vydařené akce v útoku domácích a velmi obtížně se prosazoval proti výborně pracující obraně. „Do týmu velmi dobře zapadly obě posily z Jindřichova Hradce – Patrik Hron a Jakub Novák. Na hřišti se vystřídali a s chutí si zahráli všichni hráči,“ dodal kouč.

Duel proti Rokycanům přinesl pořádné drama. „To byl asi historicky nejvydařenější domácí nedělní zápas,“ konstatoval strakonický lodivod.
Proti velmi silnému soupeři se Jihočeši dlouho nedokázali prosadit a ve 14. minutě prohrávali 16:33. „V tuto chvíli to vypadalo hodně špatně, kazili jsme v útoku a nedokázali téměř nic ubránit a doskočit pod vlastním košem. Přechod na vytaženou obranu nám prospěl, do poločasu jsme dokázali snížit na 33:44 a naděje žila, což bylo cítit i z atmosféry na lavičce,“ vylíčil Janda.

Ve druhé půli byli Strakoničtí jako vyměnění. Vynikající obranou a skvělými individuálními výkony Diviše, Prokopce, Nováka a Martina Jandy bod po bodu umazávali náskok soupeře. „Padesát vteřin před koncem jsme poprvé otočili skóre v náš prospěch. Co se odehrálo na konci zápasu, dlouho nepamatuji. Po jasné nesportovní chybě hostů náš soupeř neudržel nervy na uzdě a dostal technickou chybu a diskvalifikující chybu, stříleli jsme v řadě šest trestných hodů a měli míč z půlky a zápas jsme v klidu dotáhli k vítězství,“ líčil Milan Janda. „Paráda, paráda, paráda!“

V příštím dvojkole Strakonice hrají venku s Kladnem a Benešovem B.

2. kolo: SKB Strakonice – Beroun 76:57 (16:12, 36:23, 59:38), Diviš 21, Prokopec 17, Tesař 11, Širůček 6, Linhart 5, Novák, Hron, Grabmüller 4, M. Janda 3, P. Janda 1.
3. kolo: SKB Strakonice – Rokycany 87:76 (16:22, 33:44, 58:62), Prokopec 26, Diviš 25, Novák 14, M. Janda 10, Tesař 8, Grabmüller, Hron 2.